„Modernizacja kilkunastu pomieszczeń w Terminalu A potrwa kilka miesięcy. Będzie wiązać się z zamknięciem niektórych punktów handlowych. Niebawem na lotnisku pojawi się nowy operator powierzchni handlowych” – podaje informacja prasowa Lotniska Chopina w Warszawie.

PZH „Baltona” przejmie w dzierżawę 14 punków handlowych, położonych w różnych częściach terminala na Okęciu. – Liczymy, że dzięki temu oferta towarów dostępnych na naszym lotnisku stanie się bardziej różnorodna, a wejście do gry nowego partnera zwiększy konkurencyjność oferowanych towarów, co z korzyścią odbije się na portfelach naszych pasażerów – mówi rzecznik prasowy Lotniska Chopina Hubert Wojciechowski.

Adaptacja lokali przez nowego najemcę spowoduje jednak konieczność czasowego zamknięcia niektórych stoisk. Najwięcej zmian obejmie rejon strefy CDE. Ograniczeniu ulegnie oferta w punktach za kontrolą bezpieczeństwa. – Zmian należy spodziewać się zarówno w strefie non-Schengen (po przejściu kontroli paszportowej),  jak i w pirsie południowym. Adaptacja obejmie także 5 punktów handlowych z kosmetykami i prasą w strefie ogólnodostępnej – dodaje Wojciechowski.

Rzecznik prasowy podkreśla, że lotnisko zrobi wszystko, aby cały proces przebiegł sprawnie i zakończył się możliwie jak najszybciej. W dalszym ciągu dostępna będzie oferta handlowa sklepów znajdujących się w strefie A,B. Niezmieniona pozostaje też oferta punktów gastronomicznych na terenie całego terminala. Prasę będzie można kupić w strefie ogólnodostępnej A,B a także w jednym punkcie za kontrolą bezpieczeństwa w strefie Schengen.