Rekordowy ruch na lotnisku we Wrocławiu

W czerwcu na wrocławskim lotnisku zarówno tanie linie lotnicze, jak i przewoźnicy sieciowi odnotowali na trasach międzynarodowych wzrost ruchu o prawie 30 procent

Publikacja: 05.07.2018 12:29

Rekordowy ruch na lotnisku we Wrocławiu

Foto: materiały prasowe

Czerwiec był rekordowy w historii wrocławskiego portu. Skorzystało z niego ponad 352 tys. pasażerów, czyli 26,2 procent więcej niż rok wcześniej.

– Uwagę zwracają bardzo dobre wyniki przewoźników sieciowych, w tym zwłaszcza nowego połączenia do Paryża – mówi cytowany w komunikacie lotniska jego prezes Dariusz Kuś. – Tradycyjnie najwięcej pasażerów leci na południe, tym że mają coraz bogatszy wybór połączeń. Sukcesywnie rośnie też zainteresowanie ofertą biur podróży. W lipcu możemy spodziewać się kolejnego rekord.

Z niskokosztowych połączeń międzynarodowych skorzystało w czerwcu o 28,3 procent więcej ludzi niż rok temu. Na większości tras obsługiwanych przez tanie linie samoloty były wypełnione w ponad 90 procent, dotyczy to zwłaszcza połączeń na Wyspy Brytyjskie i kierunków południowych, szczególnie Alicante (93,5 procent zajętych miejsc), Majorka, Barcelona Girona, Kreta i Malta, jak również połączenia na Teneryfę, do Portugalii i do Włoch (93,6 procent zajętych miejsc na trasie do Mediolanu Bergamo). Pasażerowie chętnie wybierają też nowości, w tym Porto, Faro, Bari, gruzińskie Kutaisi czy Podgoricę w Czarnogórze. Wśród innych kierunków popularne są m.in. Eindhoven, Dortmund, Sztokholm Skavsta, Paryż Beauvais, Reykyavik oraz Kijów Żuljany i Lwów – opisuje biuro prasowe lotniska.

Na trasach międzynarodowych linii lotniczych sieciowych wzrost wyniósł 28 procent w porównaniu z czerwcem 2017. W tej kategorii biuro prasowe nazywa w swoim komunikacie przebojem rejsy Air France do Paryża, które ruszyły pod koniec maja. W czerwcu, w samolotach na tej trasie zajętych było prawie 90 procent miejsc. Bardzo dobre wyniki odnotowała również Lufthansa na trasie do Frankfurtu, gdzie przybyło 24,6 procent podróżnych, a do Monachium 9,7 procent.

Z przelotów czarterowych skorzystało w czerwcu o 95,6 procent więcej klientów biur podróży (razem 92 tysiące). – Mają oni do wyboru zróżnicowane propozycje – od Wysp Kanaryjskich, przez egipskie kurorty nad Morzem Czerwonym, śródziemnomorskie kierunki w Turcji, Grecji, Tunezji czy na hiszpańskich wyspach, po czarnomorskie kurorty w Bułgarii – wskazuje menedżer ds. rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wrocław Michał Kozak. W siatce na lato 2018 znajduje się w sumie 25 kierunków czarterowych, w tym nowości: Ateny, Izmir i Dżerba.

Od początku roku wrocławskie lotnisko obsłużyło łącznie ponad 1,5 mln pasażerów, czyli o 15,7 procent więcej niż przed rokiem. Zgodnie z prognozami, w całym 2018 roku obsłuży ponad 3,2 mln pasażerów.

Przejazdy
Bruksela: Zmusić koleje do sprzedawania biletów przez agentów internetowych
Przejazdy
Lotnisko Chopina – w lipcu najlepsze wyniki od początku pandemii
Przejazdy
Wizz Air: W sierpniu będziemy latać jak przed pandemią
Przejazdy
Lotnisko Chopina: W marcu czartery rosły nam najmocniej
Przejazdy
Zakaz lotów przedłużony do końca roku