Wizz Tours powstało w październiku 2013 roku. Skupiało się na pakietowaniu przelotów z noclegami. Mimo że firma ogłaszała co jakiś czas sukcesy, teraz zakończy działalność.

Jak pisze portal Fly4free, który jako pierwszy podał tę informację, przewoźnik nie chce komentować przyczyn zamknięcia biznesu, wyjaśnia jedynie, że chce się skupić na głównej działalności, lotniczej. I cytuje jego komunikat: „Wizz Air potwierdza, że zmieniamy naszą wizję pakietów podróżniczych. Serwis Wizz Tours przestanie działać 31 grudnia 2018 roku, a pasażerowie będą w dalszym ciągu mogli rezerwować noclegi i transfer z lotniska na stronie wizzair.com”.

Na stronie Wizz Tours i w centralnej ewidencji organizatorów turystyki prowadzonej przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny nie znajdujemy informacji, jaką gwarancją dysponował touroperatora Wizz Aira i do kiedy jest ona aktualna.

Fly4free przypomina, że również Ryanaira w 2016 roku uruchomił serwis Ryanair Holidays, w którym można kupić opfrócz biletu na samolot nocleg i przejazd z lotniska. „Ale usługa od początku miała pecha – najpierw Ryanair zawiesił ją już po paru tygodniach na kilka kolejnych miesięcy z powodu nieporozumień z pierwotnym partnerem serwisu, potem zaś zaczęło się trwające do dzisiaj zamieszanie z masowymi odwołaniami lotów i strajkami pracowników. W efekcie Ryanair na razie nie rozwija usługi Holidays tak szybko, jak zapowiadał” – czytamy w portalu.