Rafał Trzaskowski objeżdża stolicę w ramach akcji „24 godziny dla Warszawy”. Podczas briefingu na Lotnisku Chopina zapewnił, że jako prezydent miasta nie pozwoli go zlikwidować. Jak mówił, zarówno bliskość Okęcia, jak i Modlina są ogromnymi atutami Warszawy.

Trzaskowski przypomniał, że w rozbudowę i modernizację lotniska imienia Fryderyka Chopina zainwestowano ogromne pieniądze. Dodał, że port lotniczy to także miejsca pracy dla tysięcy ludzi.

Rząd ma w planach modernizację lotniska w Radomiu, dokąd chce przenieść ruch czarterowy i niskokosztowy, i budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Lotnisko na Okęciu miałoby być zredukowane do roli lotniska na potrzeby lotnictwa medycznego i wojskowego.

Akcja „24 godziny dla Warszawy” rozpoczęła się o północy. Kandydat na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski spotkał się między innymi z pracownikami technicznymi metra, rozmawiał z ekipą remontującą nawierzchnię Mostu Gdańskiego. Razem z szefową Nowoczesnej w Warszawie Kamilą Gasiuk-Pihowicz wieszał plakaty kandydatów Koalicji Obywatelskiej na radnych.