Samoloty holenderskiego przewoźnika będą lądować na lotnisku Amsterdam Schiphol, które jest głównym portem przesiadkowym linii KLM.

Pierwszy rejs odbędzie się 6 maja. Z Holandii samolot wystartuje o godz. 11.50, a we Wrocławiu wyląduje o godz. 13.35. W drogę powrotną wyruszy o godz. 14.05, a na lotnisku Amsterdam Schiphol wyląduje o godz. 15.55.

– Połączenie z Amsterdamem to doskonała wiadomość zarówno dla pasażerów podróżujących w celach biznesowych, jak i turystycznych. Pozwala planować podróż z Wrocławia na trasach transkontynentalnych – mówi prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

Amsterdam Schiphol pod względem liczby obsłużonych pasażerów zajmuje obecnie 11 miejsce na liście największych portów lotniczych na świecie. Lotnisko to jest też głównym portem przesiadkowym linii KLM. Stąd można polecieć do kilkudziesięciu portów na całym świecie, w tym w największych metropoliach, jak Nowy Jork, Chicago, Pekin, Tokio, Kapsztad czy Mumbaj. Przewoźnik oferuje również rejsy m.in. do Paramaribo, Akry czy na Curacao.