Jak informuje PKP PLK pociągi wrócą na tory na trzy miesiące. Chodzi o ułatwienie pasażerom dojazdu na ferie zimowe w góry.

Przebudowano tory i sieć trakcyjną na szlaku Skawina – Radziszów – Leńcze – Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona. „Podróżni zyskali lepszą obsługę na stacji Radziszów oraz na przystanku w Podolanach. Wcześniejsze prace zapewniły wygodniejszy dostęp do pociągów na stacji Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona oraz na przystankach Rzozów, Wola Radziszowska i Przytkowice. Zmodernizowane stacje i przystanki są dostosowane dla potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Ułatwienia w komunikacji stanowią pochylnie, odpowiednie oznakowania i ścieżki naprowadzające” – czytamy w komunikacie PLK.

Spółka podaje też, że „od 9 grudnia bezpieczniej będzie na 7 skrzyżowaniach dróg z torami w Podolanach, Leńczach i Kalwarii Zebrzydowskiej. Nowe urządzenia samoczynnej sygnalizacji zapewnią lepsze ostrzeganie przed nadjeżdżającym pociągiem. Wymiana płyt na przejazdach umożliwi także płynny ruch aut i sprawniejsze przekraczanie torów”.

Inwestycja na odcinku Skawina – Sucha Beskidzka – wartości 192 mln złotych jest częścią większego projektu za ponad 930 mln złotych. Zakończenie całego projektu planowane jest do 2023 roku.