Członek zarządu Lufthansy Harry Hohmeister, odpowiedzialny w firmie za usługi premium, mówi w rozmowie z niemieckim dziennikiem „Handelsblatt”, że Grupa Lufthansa, przejmując Eurowings, udowodniła, że potrafi rozwijać loty wakacyjne.

Właśnie dlatego przeanalizuje ofertę Thomasa Cooka. Koncern ten ogłosił, że bada różne możliwości sprzedania całości lub części swojego działu lotniczego. Pozyskane pieniądze chce zainwestować w działalność hotelarską.

Hohmeister podkreśla, że podróże indywidualne dobrze się rozwijają i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić. Pozytywny trend widać także w statystykach samej Lufthansy.

Czytaj też: „Thomas Cook sprzeda swoją linię lotniczą?”.

Menedżer twierdzi również, że na rynku lotniczym dojdzie do kolejnych zmian. – W Europie jest za dużo przewoźników, którzy nie wytrzymają konkurencji. Pokazują to bankructwa, do których doszło w ostatnich miesiącach – wyjaśnia. Na początku zeszłego tygodnia niewypłacalność ogłosiła Germania, a zdaniem eksperta na tym się nie zakończy.

Czytaj też: „Niemieckie linie lotnicze Germania ogłosiły bankructwo”.

Lufthansa wciąż zainteresowana jest również włoską Alitalią, bo linia lotnicza, żeby wyróżnić się na rynku, powinna zająć segment usług wyższej jakości. W ocenie niemieckiego przewoźnika we Włoszech jest za dużo tanich linii lotniczych.