Największy udział w ruchu miały tanie linie lotnicze, które przewiozły łącznie ponad 190 tysięcy podróżnych – podaje Port Lotniczy Wrocław w komunikacie. Dużą popularnością cieszyły się kierunki południowe. Samoloty na Teneryfę, Maltę, do Lizbony, Rzymu czy Madrytu wypełnione były w około 95 procentach, na większości pozostałych tras południowych, zwłaszcza do Włoch i Hiszpanii, współczynnik wypełnienia samolotów wyniósł niewiele mniej, bo koło 92-93 procent.

– Pod tym względem kierunki te już biją rekordy, a sezon letni dopiero się rozpoczął – mówi prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, cytowany w komunikacie.

Pasażerowie chętnie podróżowali również do Wielkiej Brytanii, na Ukrainę, do gruzińskiego Kutaisi, na lotnisko Beauvais-Tillé koło Paryża czy do Eindhoven w Holandii.

Czytaj też: „Wrocławskie lotnisko – 83 połączenia w letnim rozkładzie lotów”.

O prawie 9 procent więcej pasażerów podróżowało liniami sieciowymi na trasach międzynarodowych. Pod względem liczby podróżnych przodują tradycyjnie Frankfurt i Monachium obsługiwane przez Lufthansę oraz Paryż (lotnisko Charlesa de Gaulle’a), dokąd od maja ubiegłego roku lata Air France. Od 6 maja tego roku z Wrocławia można też latać do Amsterdamu liniami KLM.

Przybyło również podróżnych na trasach krajowych. Do Warszawy poleciało LOT-em o 13 procent więcej pasażerów niż w kwietniu rok temu, a do Gdańska Ryanairem – o ponad 17 procent więcej.

Zobacz: „Chatbot na wrocławskim lotnisku już działa”.

W kwietniu o 18 procent wzrosła liczba klientów biur podróży wylatujących na urlop z Wrocławia. Najwięcej turystów udało się w tym roku do Turcji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii. Tegoroczną nowością w ofercie biur podróży jest Algarve w Portugalii (pierwsza wycieczka wyleci w czerwcu).

Wrocławskie lotnisko ma letniej siatce w sumie 83 połączenia: 50 niskokosztowych, dziewięć sieciowych i 24 czarterowe. Od początku roku obsłużyło ponad 960 tysięcy pasażerów, o 11,9 procent więcej niż przed rokiem.