Port Lotniczy Wrocław: W maju najbardziej wzrosły czartery

W maju wrocławskie lotnisko obsłużyło prawie 318 tysięcy pasażerów, czyli o 10,4 procent więcej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej. Ruch czarterowy wzrósł o ponad 34 procent

Publikacja: 06.06.2019 11:44

Port Lotniczy Wrocław: W maju najbardziej wzrosły czartery

Foto: Materiały promocyjne

Ponad 20-procentowy wzrost odnotowali przewoźnicy sieciowi na trasach międzynarodowych – podaje Port Lotniczy Wrocław w komunikacie. Pod względem liczby pasażerów przodują Frankfurt i Monachium, obsługiwane przez Lufthansę.

6 maja ruszyło codzienne połączenie KLM-u do Amsterdamu. – Zainteresowanie pasażerów nowym kierunkiem już w pierwszym miesiącu było bardzo duże – mówi prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, cytowany w komunikacie. – Wszystko wskazuje na to, że Amsterdam powtórzy sukces połączenia na główne lotnisko Paryża, uruchomionego przez Air France przed rokiem – dodaje prezes.

Zobacz też: „Chatbot na wrocławskim lotnisku już działa”.

Przybywa również podróżnych w ruchu krajowym. LOT-em do Warszawy udało się ponad 12 procent więcej pasażerów niż rok wcześniej.

Z kolei tanie linie lotnicze przewiozły w maju prawie 200 tysięcy pasażerów, czyli o 5,7 procent więcej niż w ubiegłym roku. Większość samolotów wypełniona była w ponad 90 procentach, najbardziej na trasach do Hiszpanii, Włoch, na Maltę, Kretę, do Wielkiej Brytanii, na wschód, a także na lotnisko Beauvais-Tillé koło Paryża, do Eindhoven i Rejkiawiku.

Czytaj też: „Port Lotniczy Wrocław: Południe bije rekordy”.

Znacząco wzrósł także ruch czarterowy. W maju na urlop z biurem podróży wyleciało z Wrocławia ponad 34 procent podróżnych więcej niż rok wcześniej, najwięcej do Turcji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii.

Wrocławskie lotnisko ma w letniej siatce w sumie 83 połączenia: dziewięć sieciowych, 50 tanich (w tym 18 kierunków południowych) oraz 24 czarterowe.

Od początku roku port obsłużył ponad 1,2 miliona pasażerów, co oznacza wzrost o 11,5 procent w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.

Przejazdy
Bruksela: Zmusić koleje do sprzedawania biletów przez agentów internetowych
Przejazdy
Lotnisko Chopina – w lipcu najlepsze wyniki od początku pandemii
Przejazdy
Wizz Air: W sierpniu będziemy latać jak przed pandemią
Przejazdy
Lotnisko Chopina: W marcu czartery rosły nam najmocniej
Przejazdy
Zakaz lotów przedłużony do końca roku