Zmiana nazwy nastąpi od 1 lipca i ma oznaczać – według Enter Aira – zakończenie procesu transformacji, który został przeprowadzony w Germania Flug w ostatnich miesiącach. Linia od pięciu lat prowadzi przewozy regularne i czarterowe w Europie i latając do popularnych krajów wakacyjnych w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Spółka ma trzy airbusy A319, z których jeden został już przemalowany i oznaczony nowym logotypem.

W maju Enter Air za dwa miliony dolarów objął 49 procent akcji tej linii, dzięki czemu uzyskał dostęp do szwajcarskiego rynku turystycznego. Umowa zawiera też opcję uprawniającą go do objęcia dodatkowych akcji przewoźnika, dających łącznie udział do 80 procent.

Czytaj: „Enter Air przejmuje w Szwajcarii”.

– Rozpoczęcie działalności Chair Airlines to efekt trwającej od kilku miesięcy zmiany marki – mówi członek zarządu Enter Aira Grzegorz Polaniecki, cytowany w komunikacie firmy. – Na początku roku szwajcarska spółka definitywnie zerwała wszelkie związki z niemiecką grupą i rozpoczęła poszukiwania nowego partnera, który pomoże jej stworzyć solidną szwajcarską markę. Zarówno w nazwie jak i kolorystyce mamy teraz widoczne skojarzenia ze Szwajcarią, na czym zależało wszystkich udziałowcom. Będzie to zupełnie odrębna linia, z produktem dopasowanym do szwajcarskiego rynku. Dobrze przygotowana oferta, nad którą wspólnie pracujemy, umożliwi w przyszłości działalność także na innych rynkach niemieckojęzycznych – dodaje.

Zobacz też: „Enter Air wynajął na lato cztery dodatkowe maszyny”.