LOT inauguruje połączenie do Bejrutu

Dziś o godzinie 22.30 z Lotniska Chopina w Warszawie wystartuje pierwszy samolot Polskich Linii Lotniczych LOT do stolicy Libanu

Publikacja: 14.06.2019 15:09

LOT inauguruje połączenie do Bejrutu

Foto: Materiały prasowe

W czerwcu, wrześniu i październiku połączenia będą realizowane cztery razy w tygodniu, a w lipcu i sierpniu pięć razy – podaje LOT w komunikacie. Trasę tę obsługiwać będą między innymi embraery 195, które w zależności od wersji mają od 112 do 118 miejsc.

Czytaj też: „LOT-em do Sri Lanki”.

– Obserwujemy rosnącą z roku na rok wymianę handlową między Polską, Unią Europejską a Libanem – mówi prezes LOT-u Rafał Milczarski, cytowany w komunikacie. – Widzimy też ogromny potencjał w wyjazdach zorganizowanych – około 25 procent wszystkich rezerwacji to rezerwacje grupowe. Może być ich jeszcze więcej, bo po 12 latach przerwy spowodowanej kwestiami bezpieczeństwa Liban powrócił na watykańską listę miejsc pielgrzymkowych. Co roku Watykan umieszcza w tym wykazie jedynie 20 krajów, które mają być celem turystów religijnych z całego świata – dodaje Milczarski.

– Od kilku lat liczba podróży Polaków do Libanu systematycznie wzrasta. W 2017 roku przekroczyła 4,7 tysiąca. Uruchomienie bezpośredniego połączenia LOT-u między naszymi stolicami z pewnością pozytywnie wpłynie na wzmożenie wymiany turystycznej – mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Anna Krupka. Według oficjalnych libańskich danych w 2018 roku kraj ten odwiedziło prawie pół miliona turystów.

Zobacz też: „Podróże po USA będą trudniejsze. Ale LOT ma dobrą wiadomość”.

Samolot będzie startował z Lotniska Chopina o godzinie 22.30, by wylądować w Bejrucie o 2.55 czasu lokalnego. W rejs powrotny wyruszy o godzinie 3.50 czasu lokalnego i zakończy go o 6.30. Przewidywany czas lotu to około 3,5 godziny. Rozkład został skonstruowany w ten sposób, by umożliwić dogodną przesiadkę w Warszawie do portów w Europie Zachodniej, Skandynawii i na Bałkanach. LOT upatruje szansy w ograniczonej obecnie ofercie rejsów do Libanu z Europy Środkowo-Wschodniej innych przewoźników.

– Dzięki rozbudowanej w latach 2016-2018 siatce połączeń LOT-u do Berlina, Billund, Hanoweru, Norymbergi, Oslo i Stuttgartu i położeniu geograficznemu Warszawy Lotnisko Chopina jest doskonałym punktem przesiadkowym dla pasażerów podróżujących z i do Bejrutu – wyjaśnia Rafał Milczarski.

Przejazdy
Bruksela: Zmusić koleje do sprzedawania biletów przez agentów internetowych
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Przejazdy
Lotnisko Chopina – w lipcu najlepsze wyniki od początku pandemii
Przejazdy
Wizz Air: W sierpniu będziemy latać jak przed pandemią
Przejazdy
Lotnisko Chopina: W marcu czartery rosły nam najmocniej
Przejazdy
Zakaz lotów przedłużony do końca roku