W letnim rozkładzie znalazło się 27 nowych tras z Polski, w tym 12 z Katowic – informuje Ryanair w komunikacie. Jak powiedział prezes Grupy Ryanair Michael O’Leary, cytowany w komunikacie, jest to „największy w historii letni rozkład lotów w Polsce”.

Czytaj też: „Wizz Air doda na lato 15 nowych połączeń z Polski”.

W przyszłym sezonie letnim Ryanair poleci z Bydgoszczy do Edynburga (dwa razy w tygodniu), z Gdańska do Kopenhagi (siedem razy), Göteborga (trzy razy), Hamburga (trzy razy) i Odessy (dwa razy), z Krakowa do Brukseli (cztery razy), Londynu (cztery razy) i Palermo (dwa razy), z Olsztyna do Kolonii (dwa razy), z Poznania do Budapesztu (dwa razy), Charkowa (dwa razy), Odessy (dwa razy) i Paryża (dwa razy), z Modlina do Tel Awiwu (cztery razy), z Wrocławia do Odessy (dwa razy) oraz z Katowic do Bolonii (dwa razy), Brindisi (dwa razy), Katanii (dwa razy), Kolonii (trzy razy), Cork (dwa razy), Dortmundu (dziesięć razy), Göteborga (dwa razy), Kijowa (cztery razy), Manchesteru (trzy razy), Odessy (trzy razy), Oslo (trzy razy) i Pafos (raz).

W związku z powiększeniem siatki przewoźnik zbazuje w Polsce 11 dodatkowych samolotów (w sumie będzie miał ich 35). W przyszłym roku Ryanair planuje obsłużyć w Polsce 14 milionów pasażerów, o 8 procent więcej, niż w tym roku, w samych Katowicach – 1,25 miliona, czyli o 43 procent więcej.