Swiss wznowi loty z Wrocławia do Szwajcarii 26 października. Do Zurychu będzie latał dwa razy w tygodniu – w poniedziałki o godz. 18.35 i w piątki o 12.35. Podróż trwa półtorej godziny. Wyloty z Zurychu do Wrocławia zaplanowane są w poniedziałki na godzinę 16.10, natomiast w piątki na godzinę 9.55 – informuje lotnisko w komunikacie prasowym.

Wśród połączeń sieciowych w zimowym rozkładzie z Wrocławia znajdą się także: Frankfurt (Lufthansa, loty realizowane dwa razy dziennie), Duesseldorf (Eurowings, poniedziałki, środy, czwartki i niedziele), Amsterdam (KLM, codziennie oprócz wtorków i sobót), Warszawa (trzy razy dziennie) i Budapeszt (LOT, w poniedziałki).

– Zdążyliśmy przywyknąć do Zurychu i jego brak w rozkładzie lotów był odczuwalny – mówi cytowany w komunikacie prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś. – Mamy nadzieję, że zainteresowanie będzie duże. To połączenie cieszy się największym zainteresowaniem wśród osób podróżujących służbowo i odwiedzających rodzinę w Szwajcarii.

– Amsterdam to połączenie, które wróciło w wakacje i cieszy się dużym zainteresowaniem podróżnych, z kolei Budapeszt to tegoroczna, długo oczekiwana nowość, która zostaje na zimę – dodaje Kuś.

Zimowy rozkład lotów uzupełnią połączenia tanich linii lotniczych i czarterowe. Rozkład wejdzie w życie 26 października i będzie obowiązywał do 27 marca 2020 roku.