Władze Grecji analizują możliwość wprowadzenia szeregu działań, które mają pomóc przedsiębiorcom turystycznym podnieść się z kryzysu – informuje portal branży turystycznej Greek Travel Pages, powołując się na doniesienia serwisu Tourism Today.

Wśród zaproponowanych rozwiązań znalazło się obniżenie VAT-u na transport, zakwaterowanie i gastronomię do 13 procent od drugiej połowy roku, czasowe wsparcie dla pracowników hoteli i zwiększenie dopłat sezonowych, zmniejszenie opłat lotniskowych i podatku noclegowego.

CZYTAJ TEŻ: Światowa Organizacja Turystyki wesprze grecką branżę turystyczną

Jednocześnie resorty turystyki i gospodarki Grecji pracują nad rozwiązaniami, które pozwolą utrzymać połączenia z krajem i zwiększyć zainteresowanie turystów, także krajowych, wypoczynkiem w nim.

Plan ma zostać sfinalizowany w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Jego ostateczny kształt będzie zależeć od tego, jak rozwinie się sytuacja wynikająca z pandemii.

Firmy turystyczne zostały już włączone w rządowy pakiet pomocowy, do sektora mają trafić 2 miliardy euro. Dodatkowo Unia Europejska ma ogłosić szereg działań dla branży turystycznej w całej wspólnocie.