Tunezyjska turystyka też chce wyjść z zamrażarki

Sytuacja epidemiczna w Tunezji jest pod kontrolą, dlatego władze rozpoczęły 4 maja stopniowe odmrażanie gospodarki. Branża turystyczna będzie przygotowywać się na przyjęcie gości od 24 maja.

Publikacja: 08.05.2020 19:35

Tunezyjska turystyka też chce wyjść z zamrażarki

Foto: Fot. materiały prasowe

Tunezja dobrze radzi sobie z koronawirusem i od 4 maja stopniowo uruchamia swoją gospodarkę – informuje w komunikacie Tunezyjski Urząd ds. Turystyki w Warszawie. Odmrażanie turystyki ma się zacząć 24 maja.

Ministerstwo Turystyki i Rzemiosła opracowało wstępną wersję protokołu sanitarnego dla sektora turystycznego, który zostanie następnie omówiony z przedstawicielami branży. Zawiera on wytyczne, których turyści będą musieli przestrzegać podczas pobytu w Tunezji, od przylotu na lotnisko po wykwaterowanie z hotelu i wylot. Urząd nie podaje jeszcze, jakie są to wytyczne.

CZYTAJ TEŻ: Kraje bałtyckie otworzą granice dla swoich obywateli

Według danych tunezyjskiego Ministerstwa Zdrowia 6 maja liczba zarażonych covidem-19 wynosiła 1025 w populacji liczącej 11 milionów. Na milion mieszkańców przypadało więc 87 przypadków, co czyni Tunezję jednym z najmniej zainfekowanych krajów. Tego dnia wykryto tylko trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Obecnie liczba ozdrowieńców przewyższa liczbę zakażonych. Na covid-19 zmarły dotąd 43 osoby, a wyzdrowiało 591. Urząd przypisuje sukcesy w walce z pandemią „nowoczesnym i szybko reagującym na problem strukturom medycznym” oraz odpowiedzialności Tunezyjczyków, którzy przestrzegają dystansu społecznego i zaleceń higienicznych.

Środki profilaktyczne, które zapobiegły gwałtownemu wzrostowi zakażeń, wdrożono w Tunezji po wykryciu pierwszych 30 przypadków. Na przykład wszyscy powracający do kraju muszą odbyć obowiązkową, dwutygodniową kwarantannę w specjalnych ośrodkach, stworzonych i utrzymywanych przez państwo. Osoby mające kontakt z zarażonym też są badane na obecność wirusa.

Tendencje
Chorwaci: Nasze plaże znikają, bo obcokrajowcy chcą mieć domy nad samym morzem
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Tendencje
Ustka kontra reszta świata. Trwa głosowanie na najlepszy film promocyjny
Tendencje
Poranne trzęsienie ziemi na Krecie. Turyści wyszli bez szwanku
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Tendencje
La Palma znowu przyjmuje samoloty