Profesor Stella Baltowa to bułgarska ekonomistka, ekspert, dyplomata i polityk. Wykłada zarządzanie w turystyce, zarządzanie wydarzeniami oraz przedsiębiorczość i innowacje w Międzynarodowej Szkole Biznesu w Botewgradzie.

Jest absolwentką Uniwersytetu Technologii Chemicznych i Metalurgii w Sofii i Uniwersytetu Alzacji Północnej we Francji. Ma też tytuł magistra marketingu cyfrowego.

CZYTAJ TEŻ: Bułgaria w Warszawie. Uroczyste otwarcie przedstawicielstwa turystycznego

""

Stella Baltowa zapowiada, że będzie dbała o branżę turystyczną. Fot. www.tourism.government.bg

turystyka.rp.pl

W latach 2002-2005 pracowała jako szefowa sekcji handlu w ambasadzie Bułgarii w Danii – do jej obowiązków należało między innymi promowanie kraju, jako kierunku turystycznego. Od 2007 do 2009 roku była wiceprezesem Krajowej Agencji ds. Turystyki, koordynowała też prace nad strategią inwestycji w turystyce w perspektywie średnioterminowej.

Od 27 stycznia do 4 maja 2017 roku pełniła już funkcję minister turystyki w rządzie Ogniana Gerdjikowa.

– Główny nacisk położę na tworzenie korzystnych warunków pracy dla branży hotelowej, gastronomicznej, biur podróży, firm transportowych, pilotów i przewodników pracujących w turystyce – mówiła minister w czasie oficjalnego przejmowania stanowiska od Mariany Nikolowej, dotychczasowej minister turystyki Bułgarii.

Baltowa chce zapewnić przedsiębiorcom wsparcie i stabilność finansową, jednocześnie dbając o zdrowie pracowników branży i turystów. Jak dodaje, zamierza budować na tym, co już zostało osiągnięte i eliminować przeszkody oraz problemy, które mogą się pojawić.

ZOBACZ TEŻ: Bułgaria: Darmowe leżaki się sprawdziły – w tym roku powtarzamy akcję

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

Prezydent Bułgarii Rumen Radew rozwiązał parlament po tym, jak nie udało się wyłonić nowego rządu. 11 lipca mają się odbyć przedterminowe wybory, na razie w kraju powołany został gabinet tymczasowy.