Lotnisko we Wrocławiu: We wrześniu jak w szczycie sezonu

We wrześniu Port Lotniczy Wrocław obsłużył 365 tysięcy podróżnych, o 4 procent więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Samoloty lecące na południe Europy wypełnione były w 96 procentach.

Imponujące wyniki osiągnęli we wrześniu przewoźnicy sieciowi – pisze Port Lotniczy Wrocław w komunikacie. Na trasie do Paryża obsługiwanej przez Air France przybyło aż 26,2 procent pasażerów w porównaniu z wrześniem 2018 roku, przy takiej samej liczbie rejsów. Swiss przewiózł do Zurychu ponad 28 procent podróżnych więcej, a Eurowings (spółka Lufthansy) do Düsseldorfu prawie 24 procent więcej. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyło się połączenie KLM-u do Amsterdamu. W samolotach latających na tej trasie zajętych było ponad 90 procent miejsc.

Przewoźnicy sieciowi obsłużyli w sumie prawie 50 tysięcy pasażerów, średnio o 7,6 procent więcej niż we wrześniu 2018 roku. – W tym segmencie ruchu już od dłuższego czasu obserwujemy imponującą dynamikę wzrostu. W pierwszych trzech kwartałach tego roku przewoźnicy sieciowi odnotowali ponad 15-procentowy wzrost liczby pasażerów w porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku – mówi prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, cytowany w komunikacie.

Czytaj też: „Chatbot na wrocławskim lotnisku już działa”.

Tanie linie przewiozły we wrześniu około 190 tysięcy pasażerów. Zdecydowana większość połączeń cieszyła się ponadprzeciętnym zainteresowaniem. Na trasach na Maltę, Teneryfę czy Kretę (Chania) w samolotach zajętych było około 96 procent miejsc. To rekordowo wysoki poziom – czytamy w komunikacie.

– W wypadku kierunków południowych w ogóle nie widać, że szczyt sezonu wakacyjnego jest już za nami. Przewidujemy, że wysokie zainteresowanie nimi będzie się utrzymywać do końca sezonu letniego, czyli do końca października – mówi Dariusz Kuś. – Nie mniejszą popularnością wśród pasażerów cieszyły się loty na Wschód dostępne przez cały rok. Liczba pasażerów z Ukrainy była o ponad 100 procent większa niż we wrześniu ubiegłego roku – dodaje. Wrocławskie lotnisko ma obecnie w swojej siatce połączenia Ryanaira do Kijowa-Boryspola oraz Wizz Aira do Kijowa-Żulan, Lwowa, Charkowa i Kutaisi. Od tej jesieni obaj tani przewoźnicy uruchomią loty do Odessy.

O ponad 9 procent wzrósł ruch na trasach krajowych, co wynika przede wszystkim z coraz większego obłożenia lotów LOT-u na Lotnisko Chopina w Warszawie. O prawie 9 procent zwiększyła się liczba podróżnych w samolotach wyczarterowanych przez biura podróży. We wrześniu udało się nimi na wakacje prawie 95 tysięcy pasażerów.

Od początku roku wrocławskie lotnisko obsłużyło prawie 2,8 miliona podróżnych, o 7 procent więcej niż przed rokiem.

Zobacz: „Rekordowe półrocze wrocławskiego lotniska”.

Mogą Ci się również spodobać

13 ofiar śmiertelnych po zamachu w Barcelonie

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 50 zostało rannych w dzisiejszym zamachu z ...

Dzięki hotelom, rejsom i wycieczkom TUI poprawił wynik

O 4,7 procent więcej klientów, o 6,3 procent więcej przychodów i o 10,9 procent ...

TUI szykuje się do przejęcia klientów Thomasa Cooka

Brytyjski TUI powiększy flotę samolotów na zimę, żeby sprostać popytowi, jaki pojawi się na ...

Pełnomocnik rządu zbuduje Centralny Port Lotniczy

Pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego zajmie się m.in. budową Centralnego Portu Lotniczego. ...

Traveldata: Biura podróży nie panikują

Ceny wakacji w biurach podróży, mimo kryzysu i wstrzymywania się przez turystów z zakupami, ...

Rosną przewozy Lufthansy

Lufthansa przewiozła do listopada więcej podróżnych niż w całym 2016 roku, wznowiła też loty ...