Wizz Air partnerem pięciu uczelni

materiały prasowe

Wtajemniczanie w realia pracy pilotów i łatwiejszy dostęp do ofert pracy obiecuje Wizz Air pięciu europejskim uczelniom, z którymi linia podpisała właśnie umowę o współpracę

Podczas konferencji prasowej w Budapeszcie, wiceprezes i dyrektor ds. operacyjnych Wizz Aira Diederik Pen oraz reprezentanci Uniwersytetu Technologii i Ekonomii w Budapeszcie (Węgry), Uniwersytetu Nyiregyhaza (Węgry), Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie (Polska), Wileńskiego Uniwersytetu Technicznego im. Giedymina (Litwa) oraz Estońskiej Akademii Lotniczej podpisali list intencyjny o współpracy.

Wizz Air zapowiada, że podwoi swoją wielkość do 2025 roku, rozwijając flotę o 100 nowych airbusów. Firma podaje, że stale zatrudnia kolejnych specjalistów w dziedzinie lotnictwa, a współpraca z prestiżowymi instytucjami przyniesie wiele korzyści wszystkim stronom. Projekt umożliwi Wizz Airowi zatrudnianie młodych pracowników z solidnym wykształceniem, a uczelniom pozwali poszerzyć ofertę o atrakcyjne i perspektywiczne szanse rozwoju zawodowego.

– Z przyjemnością ogłaszamy nawiązanie współpracy z pięcioma uczelniami na Węgrzech, w Polsce, w Estonii i na Litwie, czym chcielibyśmy podkreślić nasze zaangażowanie w rozwój kadry Wizz Aira o najzdolniejszych pracowników. Ten projekt pomoże nam rekrutować najlepszych z najlepszych, a studentom da szansę odkrywania świata Wizz Aira i poznania atrakcyjnych możliwości rozwoju zawodowego i programów szkoleniowych przeznaczonych dla pilotów – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Diederik Pen z Wizz Aira.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Dolny Śląsk: Śluby i wesela jako promocja regionu

Zamki i pałace Dolnego Śląska to miejsca, w których można organizować ciekawe śluby i ...

MSZ zaleca „szczególną ostrożność” podróżującym do Chorwacji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych pisze w sekcji „Informacje dla podróżnych”, by z uwagi na dużą ...

LOT wystartował do Delhi

Wczoraj wieczorem dreamliner LOT-u wyruszył z Lotniska Chopina w Warszawie w pierwszy rozkładowy rejs ...

W biurach podróży ceny prawie powakacyjne

Wraz ze zbliżaniem się końca wakacji szkolnych ceny w biurach podróży spadają. Najbardziej przecenie ...

„Zefir” i „Laguna” zacumują przy nowych przystaniach

Dwa statki wycieczkowe samorządowego stowarzyszenia Odra dla Turystów z Nowej Soli (Lubuskie) rozpoczęły rejsy ...

Kolejny lockdown w Tunezji: Zabieramy krzesła sprzed barów

Od czwartku, 14 stycznia, Tunezja wejdzie w narodowy lockdown, który potrwa cztery dni. Nieco ...