Malediwy i Chicago w zimowej siatce Air France KLM

Bloomberg

Malé, Chicago i Pointe-?-Pitre z Air France, a także Cartagena, Freetown, Mauritius, Minneapolis, Monrovia, Bombaj i San José z KLM – to nowe kierunki francusko-holenderskiej grupy lotniczej na nadchodzący sezon zimowy

29 października zaczyna obowiązywać zimowy rozkład lotów, który potrwa do 24 marca. Pojawi się w nim 10 nowych (dla rozkładu zimowego) kierunków międzykontynentalnych. Całkowita liczba oferowanych miejsc wzrośnie o 5,5 procent.

Nowości międzykontynentalne w rozkładzie zimowym:

Nowości w Europie

Również w Europie siatka lotów Air France KLM powiększa się o kolejne nowe kierunki. Nowością dla klientów z Polski jest startujący 30 października drugi codzienny lot KLM między Gdańskiem a Amsterdamem.

Łącznie z Gdańskiem i innymi połączeniami uruchomionymi wcześniej tego roku, francusko-holenderski przewoźnik oddaje do dyspozycji w sumie swoim klientom loty na 16 nowych trasach. Z punktu widzenia atrakcyjności dla pasażerów z Polski (wylot z Polski przez Paryż lub Amsterdam) na uwagę zasługują:

Najważniejsze zmiany w ofercie lotów Air France KLM

Ameryka Północna:

Air France przejmie od Delta Airlines loty na trasie między Paryżem (CDG) a Chicago (5 lotów w tygodniu). Dreamliner Boeing 787 będzie latał na trasach: Paryż – San Francisco (lot Air France), Paryż – Toronto (lot Air France) i Amsterdam – Calgary (lot KLM). W sezonie zimowym będą kontynuowane loty KLM z Amsterdamu do Minneapolis (nowy kierunek od 27 marca 2017 roku). Startuje też nowa trasa Air France: Pointe-à-Pitre (Gwadelupa) – Atlanta (USA). Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Loty KLM z Amsterdamu do Miami (USA) będą dostępne w ofercie do 24 marca 2018 roku. Przewidywany jest też znaczny wzrost liczby miejsc do miasta Meksyk (codzienne połączenie Air France z Paryża). W siatce znajdzie się też 5 lotów Air France tygodniowo z Paryża do Cancun.

Ameryka Południowa:

Wzrost oferty do Kostaryki: 3 loty tygodniowo z Paryża liniami Air France i nowe połączenie Amsterdam – San Jose (Kostaryka) liniami KLM (2 razy w tygodniu), realizowane dreamlinerami boeingami 787. Nastąpi też wzrost liczby lotów do Brazylii. Przewidziano 14 lotów tygodniowo z Paryża do Sao Paulo (Air France) i 7 lotów tygodniowo z Amsterdamu do Sao Paulo (KLM). KLM zaoferuje też codzienny lot z Amsterdamu do Rio de Janeiro. Na trasie Paryż – Sao Paulo i Amsterdam – Rio de Janeiro będzie można polecieć dreamlinerem boeingiem 787. Obie linie zaoferują 7 lotów w tygodniu do Panamy. Przewidziana jest też większa liczba lotów KLM do Buenos Aires i Santiago de Chile. Air France zawiesi jednak loty do Montevideo. Nowa siatka przewiduje również wzrost liczby lotów KLM z Amsterdamu do Curacao, a KLM będzie kontynuował połączenie do Cartageny (przez Bogotę) zainaugurowane w sezonie letnim (3 loty tygodniowo).

Azja i Bliski Wschód

KLM zwiększy liczbę miejsc do Chin (do Pekinu, Szanghaju, Hongkongu) i do Korei Południowej (Seul). Obie linie zaoferują więcej lotów do Japonii – Air France dodatkowy lot z Paryża do Tokio-Haneda i więcej miejsc z Paryża do Tokio-Naritau, a KLM 6 lotów w tygodniu z Amsterdamu do Osaki. Dzięki współpracy Grupy Air France KLM z liniami Jet Airways klienci Grupy będą mogli polecieć z Paryża do Chennai i z Amsterdamu do Bangalore. Od 29 października KLM uruchamia nowe połączenie z Amsterdamu do Bombaju (3 razy w tygodniu). Do 3 tygodniowo zwiększona zostanie też liczba lotów z Amsterdamu do Colombo (Sri Lanka).

Afryka i wyspy Oceanu Indyjskiego

W odpowiedzi na duży popyt ze strony turystów Grupa Air France KLM uruchomi 2 nowe połączenia w rejonie Oceanu Indyjskiego. Od 30 października KLM rozpocznie loty na wyspę Mauritius (3 razy w tygodniu z lotniska w Amsterdamie (Mauritius jest też w ofercie Air France). Od 1 listopada Air France poleci na nowej trasie do Male na Malediwach (2 razy w tygodniu z Paryża). KLM będzie zaś kontynuował 2 nowe połączenia zainaugurowane w sezonie letnim – do Monroviii (Liberia) i Freetown (Sierra Leone), oba 3 razy w tygodniu z Amsterdamu. Air France zwiększy liczbę miejsc do RPA (do Kapsztadu poleci 5 razy w tygodniu z Paryża).

Europa

Air France będzie kontynuował nowe trasy uruchomione w sezonie letnim 2017: do Marrakeszu (Maroko), Palmy (Hiszpania) i Porto (Portugalia). Katania (Włochy), Graz (Austria), Malaga (Hiszpania), Porto (Portugalia) – to nowe trasy KLM (przez Amsterdam) uruchomione w sezonie letnim 2017 i kontynuowane w nadchodzącym zimowym 2017/18.

Gdańsk – jest nowym (trzecim z kolei) połączeniem KLM w Polsce, skąd holenderska linia lata do Amsterdamu. Od 30 października KLM zaoferuje dwa loty dziennie na tej trasie. W sezonie zimowym KLM zwiększy liczbę lotów z Amsterdamu do: Aten (Grecja), Aalborga (Dania), Dublina (Irlandia), Helsinek (Finlandia), Goteborga (Szwecja), Luksemburga (Luksemburg), Norymbergi (Niemcy), Rzymu (Włochy) i Stuttgartu (Niemcy). Dodatkowo Grupa Air France KLM wzbogaca swoją ofertę europejską o kilka nowych tras z wylotem z innych (poza Paryżem) miast we Francji i w Europie. Od 1 grudnia startuje Joon – nowa linia należąca do grupy Air France KLM, która poleci z Paryża do Barcelony, Berlina, Porto i Lizbony.

Nowe samoloty

Pod koniec sezonu zimowego 2017/18 Grupa będzie miała w eksploatacji 15 samolotów typu Boeing B787 Dreamliner – o 5 więcej niż w zeszłym roku. 10 Dreamlinerów należących do KLM będzie obsługiwało 18 tras: Dubaj (Emiraty Arabskie), Mauritius, San Francisco (USA), Nowy Jork (USA), Waszyngton (USA), Minneapolis (USA), Calgary (Kanada), Rio de Janeiro (Brazlia), Bogota (Kolumbia), Cartagena (Kolumbia), San José (Kostaryka), Osaka (Japonia), Colombo (Sri Lanka), Bombaj (Indie), Pekin, Hangzhou, Xiamen, Chengdu i Szanghaj (Chiny).

5 Dreamlinerów należących do Air France będzie obsługiwało 7 tras: Kair (Egipt), Toronto (Kanada), San Francisco (USA), Boston (USA), Panama City (Panama), Sao Paulo (Brazyli) oraz Abidżan (Wybrzeże Kości Słoniowej), jak kontynuację rejsu do Bamako (Mali).

Dodatkowo, do końca sezonu zimowego 2017/18, 49 boeingów B777-200 i boeingów B777-300 będzie wyposażonych w nowe, zmodernizowane kabiny wszystkich klas podróży. Także linia KLM jest w trakcie stopniowej modernizacji kabin w samolotach. Oznacza to, że do końca marca 2018 roku, nowe fotele i wnętrza w klasie biznesowej będą oferowane w 53 samolotach latających na większości tras międzykontynentalnych.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rainbow ma w Grecji swoje biuro podróży

Nazywa się Rainbow Hellas, ma siedzibę w Atenach, a na jego czele stoi Greczynka ...

Niemieckie biura podróży wydłużają wczesną rezerwację

DER Touristik zapowiedział, że przedłuży sprzedaż ofert w promocyjnych cenach w ramach wczesnej rezerwacji, ...

W Tajlandii zaginął 26-letni Polak. Rodzina prosi o pomoc

Rodzina 26-letniego Mateusza Juszkiewicza prosi o pomoc w zorganizowaniu jego poszukiwań. Mężczyzna razem z ...

Rainbow – wirus pociągnął wyniki w dół

Przychody ze sprzedaży imprez turystycznych wyniosły w biurze podróży Rainbow w marcu 40,8 miliona ...

W Radomiu znika terminal, ma się pojawić nowy pas startowy

Spółka Max Bögl Polska z Wrocławia przebuduje i wydłuży drogę startową na lotnisku w ...

U Cooka wakacje bez zaliczki

Brak zaliczki przy rezerwacji to pomysł Thomasa Cooka na zachęcenie Brytyjczyków do kupowania wyjazdów ...