Ryanair połączy Kraków z Kalabrią

Bloomberg

30 marca Ryanair uruchomi loty z krakowskiego lotniska do Lamezii na południu Włoch. To siódma nowość tego przewoźnika zapowiadana na ten rok z Krakowa

Połączenie Kraków Airport – Lamezia Terme realizowane będzie dwa razy w tygodniu – w czwartki i w niedziele. „Lamezia słynie z piaszczystych plaż, dzikiej przyrody, wspaniałej kuchni i wyśmienitych win. To idealne miejsce dla osób, które chcą zwiedzić pobliskie parki narodowe. Z Lamezii blisko jest do bardzo popularnego, słynnego Reggio di Calabria, gdzie znajdują się ślady dawnych cywilizacji. Stąd można też udać się promem na Sycylię” – czytamy w komunikacie lotniska.

– Polscy klienci oraz turyści mogą w nadchodzących miesiącach oczekiwać kolejnych udogodnień jak nowe trasy, nowe wnętrza samolotów czy też jeszcze niższe ceny – zapowiada Olga Pawlonka, menedżer sprzedaży i marketingu w Ryanairze.

– Koniec roku 2016 i początek 2017 to czas dobrych wiadomości dla pasażerów krakowskiego lotniska. W grudniu zakończyliśmy modernizację i rozbudowę terminala, który teraz może rocznie obsłużyć osiem milionów ludzi. Na podróżnych czeka m.in. nowoczesna infrastruktura, przestronne, komfortowe poczekalnie i jeszcze szersza oferta gastronomiczno-usługowa – mówi z kolei Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, cytowany w komunikacie. – Cieszę się, że nowe możliwości największej inwestycji ostatnich lat w krakowskim porcie lotniczym dostrzegają również przewoźnicy. To już siódme nowe połączenie z Kraków Airport, jakie w sezonie letnim uruchomi linia lotnicza Ryanair. Mam nadzieję, że turyści docenią walory tego pięknego miejsca na południu Włoch i nowe połączenia cieszyć będzie się stałym zainteresowaniem naszych pasażerów.

Mogą Ci się również spodobać

Prezes TUI Deutschland: W Polsce gramy fair

Chcemy zapewnić wakacje zarówno klientom z małym budżetem, jak i tym z grubym portfelem. ...

Sześciu rannych w gonitwie z bykami w Pampelunie

Sześć osób zostało rannych w szóstej gonitwie z bykami w Pampelunie, na północy Hiszpanii, ...

Traveldata: Wrzesień w biurach podróży pod znakiem podwyżek

Ktoś, kto planował wypoczynek we wrześniu, najtaniej mógł w ostatnim tygodniu kupić wyjazd do ...

Rekordowe wakacje na lotnisku w Jasionce

Podrzeszowskie lotnisko w Jasionce w trakcie dwóch wakacyjnych miesięcy obsłużyło ponad 140 tysięcy pasażerów. ...

Więcej turystów w Tunezji

Od stycznia do 10 sierpnia Tunezję odwiedziło 5,4 miliona turystów. To znaczy, że ich ...

TUI wprowadza nową markę

TUI Tours to nowa marka Grupy TUI, w ramach której touroperator będzie organizować wycieczki ...