Nowy rekord wrocławskiego lotniska

materiały prasowe

W 2016 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył 2,4 miliona ludzi, czyli o 100 tysięcy pasażerów więcej niż rok wcześniej

– Przewoźnicy wprowadzili w 2016 roku łącznie 10 nowych połączeń, kierunki południowe zyskują status całorocznych, istotne znaczenie ma również bogata oferta na trasie do Warszawy. Stabilnie rozwijają się też sieciowe połączenia międzynarodowe, czyli obsługiwane przez przewoźników tradycyjnych. To był znakomity rok, zakończony imponującym finiszem – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, cytowany w komunikacie prasowym.

Łącznie w 2016 roku z wrocławskiego lotniska skorzystało 2,42 miliona pasażerów, czyli o 4,3 procent więcej niż w roku 2015. W ramach lotów krajowych przewieziono 478 tysięcy ludzi (wzrost o 9,3 procent rok do roku). W samym grudniu z wrocławskiego lotniska skorzystało ponad 188 tysięcy pasażerów, czyli o ponad 21 procent więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej.

W minionym roku z oferty tanich przewoźników na trasach międzynarodowych skorzystało prawie 1,36 miliona pasażerów. Tanie linie odnotowały w skali roku wzrost o 8,6 procent. W przypadku 13 połączeń niskokosztowych samoloty były wypełnione w ponad 90 procentach. Dotyczy to zarówno kierunków na Wyspach Brytyjskich, jak i południowych – Malagi, Alicante, Teneryfy, Rzymu i Barcelony.

Średnie wypełnienie samolotów do Kijowa sięga 87,5 procent. – To bardzo dobre wyniki w przypadku połączeń funkcjonujących dopiero drugi miesiąc. Ogromna popularność Kijowa pokazuje, że kierunki wschodnioeuropejskie również mają duży potencjał – zaznacza Dariusz Kuś. Dodaje, że także w tym roku linie Ryanair uruchomią dwa nowe połączenia – do Lizbony i na Majorkę.

W 2016 roku najwięcej podróżnych przybyło na trasach do Düsseldorfu (24,7 procent) i do Monachium (9,1 procent). Z międzynarodowych połączeń sieciowych, do największych europejskich portów przesiadkowych, skorzystało prawie 343 tys. pasażerów, czyli o 0,5 procent więcej niż przed rokiem.

– O potencjale tego segmentu połączeń świadczy fakt, że przewoźnicy zwiększają liczbę rejsów. W tym roku Lufthansa wprowadziła 6 dodatkowych lotów w tygodniu na trasie do Frankfurtu. Z Wrocławia można dziś wygodnie, z jedną przesiadką w dużym hubie, zaplanować dalszą podróż, w tym również na trasach transkontynentalnych – podkreśla Dariusz Kuś.

– Spodziewamy się, że w 2017 roku obsłużymy około 400 tysięcy pasażerów więcej niż w roku 2016, co daje około 2,8 mln pasażerów – mówi Dariusz Kuś. Na wynik złoży się dużo bogatsza siatka połączeń, nowoczesna infrastruktura, umożliwiająca starty i lądowania w trudnych warunkach atmosferycznych, a także wyjątkowe wydarzenia organizowane we Wrocławiu, w tym przede wszystkim World Games 2017. Z uwagi na igrzyska planowane są dodatkowe rejsy i większe samoloty.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

POT inspiruje uczniów do podróżowania

W ramach projektu „Turystyczna szkoła” Polska Organizacja Turystyczna uruchomiła bazę multimedialnych materiałów edukacyjnych na ...

Tanie linie lotnicze czeka konsolidacja

O przyszłości rynku lotniczego w Europie i o pomyśle na Centralny Port Komunikacyjny w ...

Booking.com chce prowizji od usług dodatkowych

Booking.com wysyła do hoteli na całym świecie informację, że będzie pobierać prowizję od usług ...

Kto szuka u agenta, kupuje w internecie

W ciągu ostatnich 12 lat odsetek klientów, którzy przeglądają strony internetowe w poszukiwaniu idealnych ...

Przekop Mierzei Wiślanej ma służyć także turystyce

Po uruchomieniu nowego kanału żeglugowego i otwarciu Zalewu Wiślanego na Morze Bałtyckie spodziewamy się większej ...

Polacy nie kupią niemieckiego Condora

— Potwierdzam, że Polska Grupa Lotnicza poinformowała dzisiaj linię lotniczą Condor o odstąpieniu od ...