Krakowskie lotnisko docenione za obsługę

materiały prasowe

Nagrodę ASQ Awards 2016 przyznawaną przez Międzynarodową Radę Portów Lotniczych otrzymało krakowskie lotnisko. Wyróżnienie przyznawane jest na podstawie ankiet wypełnianych przez pasażerów

Międzynarodowa Rada Portów Lotniczych w Montrealu ogłosiła zwycięzców Airport Service Quality (ASQ) Awards 2016. Laureaci – porty lotnicze z całego świata – zostali nagrodzeni za zaangażowanie w doskonalenie jakości obsługi pasażerów. Krakowskie lotnisko otrzymało nagrodę za największą poprawę jakości usług wśród europejskich lotnisk regionalnych.

– Nagroda jest zwieńczeniem zakończonego w ubiegłym roku ważnego etapu modernizacji i rozbudowy lotniska oraz efektem ciągłego podnoszenia poziomu obsługi klienta. To wyróżnienie dla wszystkich pracowników lotniska, które motywuje do podejmowania kolejnych działań – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Radosław Włoszek, prezes krakowskiego lotniska.

ASQ to program badania pasażerów na lotnisku w dniu ich podróży. Każdego roku wykonuje się 600 tysięcy indywidualnych badań w 41 językach w 84 krajach. W ramach programu badane są opinie pasażerów w ramach 34 kluczowych wskaźników m.in. dostępności lotniska, odprawy, kontroli bezpieczeństwa, dostępu i jakości toalet, sklepów i restauracji. Każdy port lotniczy korzysta z takiej samej ankiety.

W badaniu ASQ bierze udział 320 lotnisk z całego świata. Krakowskie lotnisko przystąpiło do programu w 2007 roku, już rok po jego uruchomieniu, i do tej pory jest jedynym lotniskiem w Polsce, które bierze w nim udział.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lufthansa potrzebuje nowych samolotów

Niemiecki przewoźnik zamówił 16 nowych samolotów o wartości 2,5 mld dolarów Lufthansa znalazła się ...

Jarosław Nowak prezesem Elbestu Hotels

Jarosław Nowak objął stanowisko prezesa zarządu ogólnopolskiej sieci hoteli Elbest Hotels. Do Elbest Hotels ...

Boeing 737-800 NG zasilił flotę UIA

Ukraine International Airlines wzmocniła flotę 11-letnim boeingiem 737-800 NG. W sumie ukraiński przewoźnik ma ...

Turcja zaczyna certyfikować hotele, lotniska, autokary

Wszystkie obiekty i pojazdy, które służą ruchowi turystów z kraju i z zagranicy, będą ...

Eurowings wchodzi do Lublina. Będzie latał do Kolonii

Należące do Grupy Lufthansa niemieckie tanie linie lotnicze będą latać z Lublina na lotnisko ...

85 procent pokojów wynajętych na majówkę

W popularnych miejscowościach turystycznych turyści wynajęli 85 procent pokojów. Największe obłożenie jest w Szklarskiej ...