Ryanair wygrał z łowcami reklamacji

Bloomberg

Irlandzka linia lotnicza w komunikacie zawiadamia, że „z zadowoleniem przyjęła orzeczenie Sądu Najwyższego w Londynie podtrzymujące politykę Ryanaira w zakresie komunikacji i bezpośredniej wypłaty odszkodowań”

O co chodzi? Jak wynika z komunikatu sąd w Londynie orzekł po myśli przewoźnika w kwestii wypłacania odszkodowań pasażerom za spóźnione i odwołane loty. Odrzucił wniosek firmy Bott & Co Solicitors zajmującej się pośredniczeniem w odzyskiwaniu odszkodowań.

Jak czytamy w komunikacie, sędzia Edward Murray, który przewodniczył sprawie, orzekł że „Ryanair stworzył czytelny i łatwy w użyciu system, dzięki któremu pasażerowie mogą wysuwać roszczenia o odszkodowania w związku z opóźnieniem lub anulacją lotu online lub korespondencyjnie bez pomocy osób trzecich.”

Dalej czytamy: „Ryanair wzywa wszystkich pasażerów, którzy chcieliby wnieść roszczenia odszkodowawcze z tytułu EU261, do uczynienia tego bezpośrednio w Ryanairze i unikania tzw. łowców reklamacji, jak Bott & Co, Fairplane, Hayward Baker, Sky Legal, Flightright, and Flight Heroes, którzy pobierają w formie prowizji ponad 40 procent odszkodowania. Klienci, którzy zgłoszą roszczenia bezpośrednio w Ryanaira dostaną 100 procent odszkodowania bez konieczności odliczenia honorarium łowców reklamacji”.

Dalej Ryanair zapewnia, że w 2018 roku stworzył specjalny dział ds. obsługi odszkodowań, który „odpowiada na reklamacje w ciągu 10 dni roboczych”. Cytuje też swojego pracownika, Kenny’ego Jacobsa: Z zadowoleniem przyjmujemy orzeczenie Sądu Najwyższego w Londynie podtrzymujące politykę Ryanaira w zakresie komunikacji i bezpośredniej wypłaty odszkodowań z tytułu EU261 na rzecz klientów. Jesteśmy przekonani, że orzeczenie to powstrzyma „łowców reklamacji” (…) którzy niepotrzebnie angażują klientów w procesy sądowe, tylko po to, aby pobrać ponad 40 procent odszkodowania. Ryanair wzywa wszystkich pasażerów, którzy chcieliby wnieść roszczenia odszkodowawcze, do uczynienia tego bezpośrednio w Ryanairze.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ruszają prace nad planem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego

Plan ma być gotowy jeszcze w tym roku. Rząd zapowiada również powołanie rady społecznej. ...

Kreml ostrzega, a Rosjanie i tak jeżdżą do Czarnogóry

Rosyjscy turyści masowo przyjeżdżają do Czarnogóry, mimo ostrzeżeń Kremla, że to nieprzyjazny kraj, bo ...

Emirates otwierają połączenie do Kambodży

Od 1 lipca Emirates zacznie latać z Dubaju do Phnom Penh. Przewoźnik ogłosił tę ...

Brytyjczycy doradzą, jak zbudować CPK

Doradzali przy najgłośniejszych projektach lotniskowych na świecie, jak Incheon w Seulu, Changi w Singapurze, ...

Wenecja walczy z jedzeniem na wynos

Władze Wenecji zabroniły otwierania kolejnych punktów gastronomicznych z jedzeniem na wynos. Z powodu zaśmiecania ...

Kraków z nowym centrum sportowo-rekreacyjnym

Ponad 30 milionów złotych ma kosztować centrum sportowo-rekreacyjne, które powstanie w centrum Krakowa, w ...