Ryanair wygrał z łowcami reklamacji

Bloomberg

Irlandzka linia lotnicza w komunikacie zawiadamia, że „z zadowoleniem przyjęła orzeczenie Sądu Najwyższego w Londynie podtrzymujące politykę Ryanaira w zakresie komunikacji i bezpośredniej wypłaty odszkodowań”

O co chodzi? Jak wynika z komunikatu sąd w Londynie orzekł po myśli przewoźnika w kwestii wypłacania odszkodowań pasażerom za spóźnione i odwołane loty. Odrzucił wniosek firmy Bott & Co Solicitors zajmującej się pośredniczeniem w odzyskiwaniu odszkodowań.

Jak czytamy w komunikacie, sędzia Edward Murray, który przewodniczył sprawie, orzekł że „Ryanair stworzył czytelny i łatwy w użyciu system, dzięki któremu pasażerowie mogą wysuwać roszczenia o odszkodowania w związku z opóźnieniem lub anulacją lotu online lub korespondencyjnie bez pomocy osób trzecich.”

Dalej czytamy: „Ryanair wzywa wszystkich pasażerów, którzy chcieliby wnieść roszczenia odszkodowawcze z tytułu EU261, do uczynienia tego bezpośrednio w Ryanairze i unikania tzw. łowców reklamacji, jak Bott & Co, Fairplane, Hayward Baker, Sky Legal, Flightright, and Flight Heroes, którzy pobierają w formie prowizji ponad 40 procent odszkodowania. Klienci, którzy zgłoszą roszczenia bezpośrednio w Ryanaira dostaną 100 procent odszkodowania bez konieczności odliczenia honorarium łowców reklamacji”.

Dalej Ryanair zapewnia, że w 2018 roku stworzył specjalny dział ds. obsługi odszkodowań, który „odpowiada na reklamacje w ciągu 10 dni roboczych”. Cytuje też swojego pracownika, Kenny’ego Jacobsa: Z zadowoleniem przyjmujemy orzeczenie Sądu Najwyższego w Londynie podtrzymujące politykę Ryanaira w zakresie komunikacji i bezpośredniej wypłaty odszkodowań z tytułu EU261 na rzecz klientów. Jesteśmy przekonani, że orzeczenie to powstrzyma „łowców reklamacji” (…) którzy niepotrzebnie angażują klientów w procesy sądowe, tylko po to, aby pobrać ponad 40 procent odszkodowania. Ryanair wzywa wszystkich pasażerów, którzy chcieliby wnieść roszczenia odszkodowawcze, do uczynienia tego bezpośrednio w Ryanairze.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W biurach podróży grecka masakra cenowa

Saloniki za 1070 złotych, Zakintos za 1367 złotych, Korfu za 1422 złote, Heraklion za ...

Rosja surowo ukarze za lotnicze chuligaństwo

Rosyjska Duma zwiększy dziesięciokrotnie kary dla pasażerów, którzy zachowują się nieodpowiednio na pokładach samolotów. ...

Rainbow zaprasza na zimowe „Wakacje po 50-ce”

Rainbow rozpoczął przedsprzedaż wyjazdów na zimę 2019/2020 do krajów Europy i Bliskiego Wschodu. Wśród ...

Nie ma Air Berlina, nie ma tanich lotów

Po upadku Air Berlina nawet o 50 procent wzrosły w Niemczech ceny przelotów. Chętnych ...

Niemcy – tysiąc odwołanych lotów

220 tysięcy pasażerów ma dzisiaj kłopot w związku ze strajkami kontrolerów bezpieczeństwa na niemieckich ...

Grecy dopłacą do zimowych hoteli

Greckie hotele, które zdecydują się pracować także zimą, mogą ubiegać się o dopłaty do ...