Związkowcy w Air France mnożą strajki

Bloomberg

Intersyndicale, reprezentująca 10 związków zawodowych Air France, wezwała pracowników tego przewoźnika do dodatkowych strajków 3 i 7 kwietnia. Chce w ten sposób wymusić na dyrekcji 6-procentową podwyżkę dla wszystkich zatrudnionych w koncernie

3 kwietnia jest pierwszym dniem kampanii strajkowej związków zawodowych na kolei SNCF, która ma trwać do końca czerwca i skłonić rząd do odstawienia od dogłębnej reformy dotyczącej pracowników sektora publicznego, zwłaszcza transportu szynowego. Do strajków mają przyłączyć się pracownicy Air France. Część załogi francuskiej linii lotniczej nie pracowała już jednak także 22 lutego i 23 marca, zmuszając dyrekcję do anulowania jednej czwartej lotów.

„Zaostrzymy rytm działań i wzywamy cały personel Air France do przystąpienia do strajku w piątek 30 marca, we wtorek 3 kwietnia i w sobotę 7 kwietnia 2018 roku” – stwierdza tekst ulotki.

Kierownictwo linii w przekazanym komunikacie wyraziło ubolewanie z powodu tego nowego apelu do strajków, które jego zdaniem zaszkodzę klientom i sytuacji firmy. – Zwiększanie kosztów firmy zgodą na podwyżkę o 6 procent, zagroziłoby projektowanemu wzrostowi Air France, którego linia potrzebuje, aby sprostać wyzwaniom światowego transportu lotniczego – argumentuje dyrekcja.

Dodaje, że mechanizm indeksacji zarobków do inflacji – zaproponowany tydzień wcześniej niektórym kategoriom zatrudnionych i odrzucony przez związki – jest w dalszym ciągu aktualny.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rada Etyki Mediów w obronie właścicielki Litwora

Naruszenie podstawowych zasady etyki dziennikarskiej i obiektywizmu zarzuciła Rada Etyki Mediów telewizji Polsat, Polsat ...

38 pasażerów zakażonych wirusem w samolocie z Moskwy

W północno-zachodniej prowincji Chin, Shaanxi, stwierdzono w sobotę siedem nowych zakażeń koronawirusa – wszystkie ...

Lotnisko w Krakowie kończy sezon ze wzrostem 13,8 procent

W grudniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 559 tysięcy pasażerów, o 17 procent więcej ...

Sąd: Źle zorganizowane wakacje godzą w godność turysty

Turyści, którzy nie są zadowoleni z usług biura podróży, mogą dochodzić odszkodowania np. za ...

Cypr zaprasza turystów z „deklaracją covid-19”

Polska znalazła się wśród 19 państw, dla których Cypr otworzy 9 czerwca swoje granice. ...

W Dubaju powstaje nowy megakurort

Plaża Jumeirah w Dubaju zostanie wydłużona o 2,2 kilometra. Wszystko po to, by móc ...