UIA: więcej samolotów, rejsów i pasażerów

Materiały Promocyjne

Ukraińskie linie lotnicze UIA (Ukraine International Airlines) przewiozły w 2018 roku ponad 8 milionów pasażerów – to o 15 procent więcej niż rok wcześniej

UIA wykonały w ubiegłym roku 61,5 tysiąca rejsów, odnotowując 9-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem 2017, podaje przewoźnik w komunikacie prasowym. Przewiozły ponad 8 milionów pasażerów, o 15 procent więcej niż rok wcześniej. Wykorzystanie miejsc w samolotach wyniosło 81 procent.

Przewoźnik rozszerzył międzynarodową siatkę o rozkładowe połączenia z Kijowa do Kopenhagi, Kairu, Delhi i Toronto. W ofercie krajowej pojawiło się połączenie Kijów-Winnica.

Na trasie z Polski do Kijowa zdolność przewozowa wzrosła o 21 procent. To efekt między innymi uruchomienia codziennego połączenia z Krakowa, obsługiwanego przez boeinga 737-800 ze 180 miejscami na pokładzie.

Dla 53 procent pasażerów lotów rozkładowych lotnisko Kijów-Boryspol było portem przesiadkowym. Jak podkreśla cytowana w komunikacie dyrektor ds. komunikacji UIA Eugenia Satska, to wynik konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju siatki połączeń tranzytowych.

Przewozy cargo i pocztowe wzrosły o 12 procent i wyniosły 21,3 tysiąca ton. Flota przewoźnika powiększyła się o 7 samolotów: 3 boeingi 777-200ER dalekiego zasięgu i 4 boeingi 737-800 średniego zasięgu.

W tym roku przewoźnik planuje uruchomienie nowych połączeń, między innymi do tureckiego Izmiru (od lipca).

Czytaj też: „UIA uruchamia loty do Bukaresztu, Izmiru i Sofii”.

Do floty dołączy samolot najnowszej generacji – boeing 737 MAX-8, a także czwarty dalekodystansowy boeing 777-200ER. Przewoźnik planuje wycofywać stopniowo z eksploatacji wysłużone boeingi 767-300ER.

Obecnie flota UIA składa się z 41 samolotów (boeingów różnego typu i embraerów), a średni wiek maszyn wynosi nieco ponad 11 lat. Wykonują one ponad 1100 regularnych lotów tygodniowo.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turystyka nie ruszy bez certyfikatów

Certyfikat potwierdzający bezpieczeństwo sanitarne to dzisiaj najskuteczniejsza broń w walce ze skutkami koronakryzysu – ...

Izrael odwiedziły cztery miliony turystów

30 grudnia do Izraela przyleciał czteromilionowy turysta, co było miłym akcentem kończącym rok ze ...

Ruszają wiosenne przeglądy w ośrodkach PKL

Polskie Koleje Linowe rozpoczynają planowe przeglądy techniczne kolei linowych i linowo-terenowych W najbliższą niedzielę ...

Debreczyn. Miasto na skraju puszty

Debreczyn jest drugim co do wielkości miastem Węgier – po Budapeszcie, od którego jest ...

Grecja: Silne trzęsienie ziemi na Krecie

O 8.23 czasu polskiego Kretę nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 6 stopni – podaje ...

Wrocław – pięć nowych kierunków czarterowych na lato

W letniej siatce wrocławskiego lotniska znalazło się pięć nowych kierunków czarterowych – Olbia, Kalabria, ...