UIA: więcej samolotów, rejsów i pasażerów

Materiały Promocyjne

Ukraińskie linie lotnicze UIA (Ukraine International Airlines) przewiozły w 2018 roku ponad 8 milionów pasażerów – to o 15 procent więcej niż rok wcześniej

UIA wykonały w ubiegłym roku 61,5 tysiąca rejsów, odnotowując 9-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem 2017, podaje przewoźnik w komunikacie prasowym. Przewiozły ponad 8 milionów pasażerów, o 15 procent więcej niż rok wcześniej. Wykorzystanie miejsc w samolotach wyniosło 81 procent.

Przewoźnik rozszerzył międzynarodową siatkę o rozkładowe połączenia z Kijowa do Kopenhagi, Kairu, Delhi i Toronto. W ofercie krajowej pojawiło się połączenie Kijów-Winnica.

Na trasie z Polski do Kijowa zdolność przewozowa wzrosła o 21 procent. To efekt między innymi uruchomienia codziennego połączenia z Krakowa, obsługiwanego przez boeinga 737-800 ze 180 miejscami na pokładzie.

Dla 53 procent pasażerów lotów rozkładowych lotnisko Kijów-Boryspol było portem przesiadkowym. Jak podkreśla cytowana w komunikacie dyrektor ds. komunikacji UIA Eugenia Satska, to wynik konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju siatki połączeń tranzytowych.

Przewozy cargo i pocztowe wzrosły o 12 procent i wyniosły 21,3 tysiąca ton. Flota przewoźnika powiększyła się o 7 samolotów: 3 boeingi 777-200ER dalekiego zasięgu i 4 boeingi 737-800 średniego zasięgu.

W tym roku przewoźnik planuje uruchomienie nowych połączeń, między innymi do tureckiego Izmiru (od lipca).

Czytaj też: „UIA uruchamia loty do Bukaresztu, Izmiru i Sofii”.

Do floty dołączy samolot najnowszej generacji – boeing 737 MAX-8, a także czwarty dalekodystansowy boeing 777-200ER. Przewoźnik planuje wycofywać stopniowo z eksploatacji wysłużone boeingi 767-300ER.

Obecnie flota UIA składa się z 41 samolotów (boeingów różnego typu i embraerów), a średni wiek maszyn wynosi nieco ponad 11 lat. Wykonują one ponad 1100 regularnych lotów tygodniowo.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Stabilna sytuacja Egiptu pomaga turystyce

O 41 procent wzrosła liczba odwiedzających Egipt w pierwszym półroczu tego roku. Minister turystyki ...

Grecja walczy z nielegalnym wynajmem mieszkań

Właściciele greckich lokali przeznaczonych na wynajem krótkoterminowy dla turystów będą musieli rejestrować się na ...

Brytyjczycy w tym roku wypoczywają w Tunezji

Co najmniej 200 tysięcy Brytyjczyków spodziewa się w tym roku w Tunezji dyrektor brytyjskiego ...

Niemiecki TUI przecenia hotele

100 hoteli tańszych nawet o 40 procent to pomysł niemieckiego TUI na zwiększenie sprzedaży ...

Panika w szeregach rosyjskich pilotów

Jedna czwarta rosyjskich pilotów może stracić licencję. Powód – masowe fałszowanie dokumentów, szczególnie wyników ...

Cathay Pacific najbezpieczniejsze na świecie

Niemieckie centrum oceny katastrof lotniczych JACDEC uznało hongkońskie Cathay Pacific za najbezpieczniejsze linie lotnicze ...