Czartery napędzają Modlin

Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński

W kwietniu Port Lotniczy Warszawa Modlin odnotował 2,9 procent wzrostu ruchu pasażerów w stosunku do kwietnia 2018 roku. Na lotnisku pojawiły się też pierwsze sezonowe loty czarterowe

276 tysięcy pasażerów w kwietniu a 994,6 tysiąca w pierwszych czterech miesiącach tego roku przełożyły się na wzrost o 4,5 procent w tym okresie.

25 kwietnia wystartował z mazowieckiego lotniska pierwszy rejs czarterowy TUI Poland do Hammametu w Tunezji. Klienci tego biura podróży od 29 maja będą również latać do Antalii w Turcji, a od 3 czerwca do Tirany w Albanii.

6 maja 2019 wystartował też z Modlina pierwszy rejs czarterowy Itaki do Malagi w Hiszpanii. W ofercie tego touroperatora na ten rok są jeszcze: Albania, Bułgaria, Grecja i Turcja.

W końcówce maja wystartują loty kolejnego biura podróży, Grecosa, na Kefalonię i Kretę.

Jak informuje w komunikacie lotnisko, 21 maja dostało ono decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych dla połączenia kolejowego dla modlińskiego lotniska. Lotnisko liczy, że kolej szybko zorganizuje przetarg na budowę linii kolejowej i stacji.

– Przełom kwietnia i maja obfitował w dużo pozytywnych informacji dotyczących naszego lotniska – mówi Leszek Chorzewski, p.o. prezes spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa/Modlin. – Ale cały czas czekamy na najważniejszą inwestycję – rozpoczęcie rozbudowy lotniska, bo to niewątpliwie zaowocuje rozkwitem portu. Po uzyskaniu zgody wspólników na dokapitalizowanie przez samorząd województwa mazowieckiego, uruchamiamy wszelkie procedury i przystąpimy do ogłaszenia przetargów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

British Airways zachęca do samodzielnej odprawy

British Airways jako pierwsza brytyjska linia lotnicza wprowadziła samoobsługową odprawę pasażerską. W ten sposób ...

Prezes Qatar Airways: ONZ powinno uznać blokadę Kataru za nielegalną

– ONZ powinno uznać blokadę lotniczą Kataru za nielegalną – powiedział w CNN prezes ...

Odwołany lot – polska codzienność

W 2019 roku nie było w Polsce dnia bez odwołanego lotu. W sumie anulowanych ...

Małopolskie uzdrowiska odmłodnieją za unijne pieniądze

Ponad 39 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego przeznaczył zarząd województwa małopolskiego na dofinansowania ...

Belgowie rozdają frytki na granicach

Dumni ze swojej tradycji gastronomicznej Belgowie postanowili w niecodzienny sposób uczcić „tydzień frytek”. Ta ...

Cracovia – nowy prom pod banderą PŻB

Polska Żegluga Bałtycka, której jednostki pływają pod marką Polferries, kupiła bułgarski prom pasażersko-samochodowy, który ...