Port Lotniczy Lublin ma nową halę odlotów

Post Image
Post Image
Post Image

Wczoraj lubelskie lotnisko oddało do użytku nową halę odlotów. Dzięki tej inwestycji będzie obsługiwać dwa miliony pasażerów rocznie i pięć samolotów jednocześnie zamiast dotychczasowych dwóch

Po przebudowie powierzchnia hali odlotów we wschodniej części terminalu, która służyć będzie pasażerom podróżującym do strefy Schengen, zwiększyła się z 600 do 1,4 tysiąca metrów kwadratowych – podaje lubelskie lotnisko w komunikacie.

W rozbudowanej hali mieszczą się między innymi poczekalnia, nowy salonik „business lounge” z wyjściem na patio, nowa strefa kontroli bezpieczeństwa, pomieszczenia Służby Ochrony Lotniska, Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej i pomieszczenia techniczne.

W nowej części terminalu pojawiły się również dwa duże sklepy wolnocłowe i dwa punkty gastronomiczne. Sklepy zostały zaprojektowane wedle modelu „walk through shop”, a więc są otwarte i znajdują się bezpośrednio na drodze od stanowisk kontroli bezpieczeństwa do poczekalni. W sklepie Aelia Duty Free działa stoisko Lublin Touch oferujące lokalne produkty, między innymi piwo z lubelskiego browaru i miody pitne z Lublina.

– Przepustowość terminalu zwiększy się do około 2 milionów pasażerów rocznie – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz, cytowany w komunikacie. – Bez odpowiedniej infrastruktury nie moglibyśmy się rozwijać i podejmować rozmów z przewoźnikami na temat uruchomienia nowych połączeń. Dzięki tej inwestycji będziemy mogli jednocześnie obsłużyć pięć samolotów, a nie, jak dotąd, dwa – dodaje prezes.

Czytaj też: „Lublin bije rekordy i buduje terminal”.

Pasażerowie podróżujący poza strefę Schengen będą korzystać z dotychczasowej hali odlotów w starej części terminalu, która dzięki przekierowaniu części ruchu do nowej hali, powiększyła się czterokrotnie i ma teraz 780 metrów kwadratowych powierzchni.

Rozbudowa terminalu trwała od marca 2018 roku i kosztowała 10,5 miliona złotych.

W 2018 roku Port Lotniczy Lublin obsłużył ponad 455 tysięcy pasażerów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Powrót Rosjan nad Morze Czerwone coraz bliższy?

Delegacja przedstawicieli rosyjskich firm turystycznych przyjechała na zaproszenie Turkish Airlines do Hurghady. Powodem wizyty ...

Niedługo rusza pod Mszczonowem największy park wodny w Europie

Suntago Wodny Świat, część kompleksu rozrywkowego Park of Poland, przyjmie pierwszych gości 20 lutego. ...

Wrocławskie lotnisko – 83 połączenia w letnim rozkładzie lotów

Nowy przewoźnik, KLM, zaoferuje loty do Amsterdamu – to nowość w letniej siatce połączeń ...

Hampton otwiera się na Mokotowie

Hampton by Hilton Warsaw Mokotów, hotel w środku biurowej części Mokotowa, rozpocznie działalność na ...

HolidayCheck: Najpierw plaża, potem hotel

HolidayCheck kupił Beach-Inspector – portal, na którym można znaleźć wszystko na temat prawie 1600 ...

Lotnisko we Wrocławiu – sześć razy Baltona

Baltona otworzy sześć sklepów na wrocławskim lotnisku. To rezultat konkursu rozstrzygniętego przez Port Lotniczy ...