Ryanair tnie włoską siatkę połączeń

Fot. AFP

Irlandzki przewoźnik odwołał kolejne loty do Włoch i we Włoszech w odpowiedzi na decyzję włoskiego rządu, który z powodu szerzącego się koronawirusa zamknął północną część kraju i wprowadził w niej zakaz przemieszczania się.

Decyzją włoskiego rządu Lombardia i 11 przyległych prowincji stały się „czerwoną strefą” – nie można do niej podróżować ani z niej wyjeżdżać. Ryanair był zmuszony ogłosić kolejne cięcia w rozkładach lotów do i z Włoch, a także wewnątrz kraju, o czym informuje w komunikacie.

ZOBACZ: Północ Włoch „czerwoną strefą”. Lombardia zamknięta

Od 10 marca do 8 kwietnia przewoźnik zawiesi wszystkie loty krajowe do i z Mediolanu (lotniska Bergamo-Orio al Serio i Malpensa), Wenecji, Parmy, Rimini i Treviso. Między 12 marca a 8 kwietnia znacznie zmniejszy liczbę lotów międzynarodowych z i do tych miast – będą one realizowane jedynie w piątki, soboty, niedziele i poniedziałki, raz dziennie, choć dotąd odbywały się nawet kilka razy dziennie.

Wielu pasażerów, którzy w minionym tygodniu mieli lecieć do Włoch, w ogóle nie pojawiło się na lotniskach, jednak we Włoszech, w szczególności w Lombardii, nadal przebywają tysiące obywateli innych krajów, którzy chcą wrócić do domów. Aby im to umożliwić, Ryanair będzie realizował operacje cztery dni w tygodniu – czytamy w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Wizz Air odwołuje loty do Włoch

Pasażerów, których loty zostaną odwołane, lub objętych zakazem podróżowania przewoźnik poinformuje e-mailem o zwrocie kosztów bądź zmianie terminu lub trasy lotu.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Linie lotnicze szukają oszczędności, bo tracą przez koronawirusa

Przewoźnicy, którzy tracą  na mniejszym ruchu spowodowanym strachem przed koronawirusem, zastanawiają się, jakie koszty ...

Air France uruchamia tanią linię Joon

Air France utworzył tanią linię lotniczą. To ważny ruch, by dotrzymać kroku konkurentom na ...

Zmiana pokoleniowa w Neckermannie – oficjalny komunikat

Dziękujemy Krzysztofowi za 22 lata wybitnej, pełnej zaangażowania i pasji pracy – mówi dyrektor ...

Afryka czy Europa – który kierunek wybrać na wakacje?

Afryka czy Europa, to z pewnością jedno z pytań, jakie może chodzić po głowie ...

Linie lotnicze upadają, pasażerowie tracą pieniądze

W ciągu dwóch lat upadło już w Europie 36 linii lotniczych. Jej klienci tracą ...

Mikosz: W Europie jest za dużo linii lotniczych

– Jesteśmy czterdziestomilionowym narodem i to my powinniśmy rozdawać karty w regionie, a nie ...