Kraków Airport pomieści więcej samolotów

Ze strony lotniska mowę podpisał prezes Radosław Włoszek

Za 100 milionów złotych netto Lotnisko Kraków Airport zyska 15 nowych miejsc dla samolotów. Port podpisał w poniedziałek umowę na zaprojektowanie i rozbudowę płyty postojowej.

Obecny na uroczystości minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zauważył, że inwestycja to przykładem, że „koronawirus polskich budów nie zatrzymał, że koronawirus nie wychłodził, nie zamroził dziesiątek, setek tysięcy miejsc pracy”. I wyraził przekonanie, że za kilka tygodni na polskich lotniskach zostanie wznowiony ruch pasażerski. – Jestem przekonany, że już za kilka tygodni będziemy starali się podnieść ruch lotniczy, w pierwszej kolejności tych krajowych, w drugiej – międzynarodowych w granicach Schengen, a później także dalej – mówił.

CZYTAJ TEŻ: Lufthansa poleci z Krakowa i Warszawy do Frankfurtu

– Wszyscy wiemy, że teraz cała branża lotnicza i turystyczna przeżywa trudne chwile i czeka ją wiele wyzwań i trudności. Jestem jednak przekonany, że przezwyciężymy obecne trudności i odbudujemy małopolską gospodarkę, poprzez odbudowę potencjału Kraków Airport – podkreślił prezes Kraków Airport Radosław Włoszek.

Wykonawcą rozbudowy płyty postojowej jest firma Max Bögl Polska. Umowa obejmuje budowę nowego fragmentu płaszczyzny postojowej po stronie zachodniej wraz z budową i przebudową infrastruktury towarzyszącej: kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, sieci przeciw pożarowej, oświetlenia masztowego, oświetlenia nawigacyjnego, sieci teletechnicznych i oznakowania pionowego i poziomego. Chodzi też o przebudowę fragmentów istniejących nawierzchni lotniskowych, w związku ze zmianą układu dróg kołowania i stanowisk postojowych na płycie.

Konieczność rozbudowy płaszczyzny postojowej w kierunku zachodnim wynika także z zaplanowanej rozbudowy budynku terminala. Planowana płaszczyzna postojowa w części południowej będzie bezpośrednio graniczyła poprzez drogę serwisową z budynkiem nowego terminal” – czytamy w komunikacie.

Po rozbudowie na płycie zmieści się dodatkowo 15 samolotów kodu C, czyli takich jak na przykład najpopularniejsza maszyna w lotnictwie, boeing B737.

Mogą Ci się również spodobać

Niemiecki MSZ przestrzega przed ściganiem się w otwieraniu turystyki

Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas, mówi, że kraje, którym zależy na turystach nie ...

Hotele.pl: Noclegi w rok podrożały o 8 procent

W styczniu średnia cena pokoju wynajętego na jedną noc wyniosła 198,17 złotych, co oznaczało ...

Ryanair przeprasza klientów za kłopoty

Ryanair odwołał 2100 ze 103 tysięcy lotów w ciągu najbliższych 6 tygodni. Wszyscy pasażerowie, ...

Travelplanet: W 2017 roku first minute zamiast last minute

Powstanie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, wzrost zamożności Polaków i stosunkowy spokój w miejscach wakacyjnych sprzyjały ...

Kolejowymi szprychami do centralnego lotniska

1,6 tysiąca kilometrów nowych lub zmodernizowanych szlaków kolejowych. A na nich pociągi jadące z ...

AccorHotels inwestuje w młode firmy

Grupa AccorHotels nawiązuje współpracę ze start-upami. Chce zyskać świeże spojrzenie i rozwiązania, które hotele ...