Florencki statek Costa Cruises gotów do pierwszego rejsu

Fot. materiały prasowe

Flota armatora Costa Cruises powiększyła się o nowy statek – Costa Firenze. Wypłynie on w trasę już w przyszłym roku – najpierw na Morze Śródziemne, a potem do Azji.

Costa Cruises odebrała nowy statek Costa Firenze, zaprojektowany i zbudowany w stoczni Fincantieri w Margherze – dowiadujemy się z informacji prasowej. To jeden z siedmiu nowych statków za łączną kwotę 6 miliardów euro, które mają zostać dostarczone armatorowi do 2023 roku. Stocznia Fincantieri zbudowała11 z 14 statków eksploatowanych obecnie przez Costę Cruises.

Costa Firenze może zabrać na pokład 5,2 tysiąca gości. 13 barów i siedem restauracji serwować będzie dania kuchni śródziemnomorskiej. Dzieci będą mogły bawić się w „parku przygód”.

Fot. materiały prasowe

– Przekazanie Costa Firenze jest oznaką nadziei i zwiastunem ponownego startu dla całej branży rejsowej – mówi dyrektor Costa Group i Carnival Asia Michael Thamm, cytowany w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Costa Cruises wraca na morze

– Costa Firenze to trzeci statek wycieczkowy, który uruchomiliśmy od września. Cieszymy się, że jego nazwa przypomina jedno z najsłynniejszych miast sztuki we Włoszech i na świecie. To ważny moment i konkretny dowód, że firma wraca do normalnej działalności produkcyjnej – dodaje dyrektor generalny Fincantieri Giuseppe Bono.

Inspiracją dla projektantów Costa Firenze był florencki renesans, wystrój statku przypomina „kolebkę renesansowej sztuki i kultury”. Można się na nim poczuć jak „podczas spaceru po florenckiej ulicy lub placu”.

Fot. materiały prasowe

– Costa Firenze to wspaniały ambasador włoskiego stylu. W zbiorowej wyobraźni Florencja reprezentuje włoską sztukę, smak i wyrafinowanie – zachwala dyrektor handlowy Costa Cruises i prezes Costa Group Asia Mario Zanetti.

Statek wypłynie na Morze Śródziemne w 2021 roku. Będzie obsługiwał dwie tygodniowe trasy w jego zachodniej części. Pierwsza, dostępna od 28 lutego, obejmuje Genuę, La Spezię (z wycieczkami również do Florencji), Neapol, Walencje, Barcelonę i Marsylię. Na drugiej, dostępnej od maja do października, znalazły się Genua i Civitavecchia (z wycieczkami do Rzymu, a także Neapolu, Ibizy, Barcelony i Marsylii). Późną jesienią statek popłynie do Azji, aby dołączyć do siostrzanego Costa Venezia, który pływa od marca 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Wraca popyt na rejsy wycieczkowe

Fot. materiały prasowe

Do Costa Group z siedzibą w Genui należy 28 statków pływających pod markami Costa Cruises, AIDA Cruises i Costa Asia, łącznie mogą one pomieścić ponad 93 tysiące pasażerów. Firma zatrudnia ponad 30 tysięcy pracowników na statkach i w 20 biurach w 14 krajach. Costa Group jest częścią przedsiębiorstwa Carnival Corporation.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Emirates szuka polskich pilotów i stewardów

Do ponad 250 samolotów, którymi obecnie dysponują linie Emirates, w tym roku ma dołączyć ...

Tomasz Przygocki zasili zespół Neckermanna

Neckermann powiększa dział sprzedaży. Z początkiem października do jego zespołu regionalnych kierowników sprzedaży, który ...

Niemieccy turyści ruszyli na zakupy. Później niż zwykle

Być może jeszcze za wcześnie, by mówić o stałym trendzie, ale od połowy lutego ...

Lotnisko w Helsinkach lepiej uzbrojone

Przez Wielkanoc na głównym fińskim lotnisku Helsinki-Vantaa patrole policyjne będą uzbrojone w broń automatyczną. ...

Betlej: Tanie linie dodają wakacyjne trasy

Tanie linie lotnicze planują na nowy sezon letni więcej kierunków stricte wakacyjnych. To konkurencja ...

Andrzej Gut-Mostowy ministrem od turystyki

Zgodnie z oczekiwaniami poseł i podhalański przedsiębiorca turystyczny Andrzej Gut-Mostowy powołany został na sekretarza ...