Warszawa wśród najnudniejszych miast Europy

Najwięcej rosyjskich turystów wynudziło się w stolicy Finlandii. Na nudę w Warszawie narzeka 7 procent odwiedzających.

Specjaliści serwisu Aviasales sprawdzili, w których miastach Europy rosyjscy turyści wynudzili się najbardziej. Na czele nudnych miast stanęła stolica Finlandii – Helsinki. Wskazało na nią 30 procent ankietowanych. „Pogoda tam często zła, mało zabytków i przez tydzień można zatęsknić za domem” – argumentowali Rosjanie.

Jedna czwarta pytanych uznała za najnudniejsze miasto stolicę Słowacji – Bratysławę. „Zabytki tam nieciekawe, jedzenie niesmaczne, a prezenty drogie”. „Spacerując nocą po Bratysławie nie zdziwcie się, że nie spotkacie miejsc z muzyką na żywo, a w barach nie będzie ludzi” – pisali.

Ponad 15 procent Rosjan narzeka na nudę w czeskim kurorcie Karlowe Vary. „Miasto jest małe i ma mało rozrywek. Tam wystarczy spędzić jeden dzień”.

Monachium znudziło 10 procent odwiedzających stolicę Bawarii Rosjan: „Po 8 wieczorem nie ma tu gdzie pójść, oprócz barów piwnych”.

Na nudę w Warszawie narzekało 7 procent ankietowanych. „Okazało się, że jest to nudne, szare miasto z minimalną liczbą obiektów kulturalno-historycznych” – cytuje agencja Nowosti. Wielu Rosjan uznało jednak Warszawę za „dobry przystanek w dalszej podróży do Europy”.

Pięć procent ankietowanych nudziło się we włoskiej Pizie, gdzie „oprócz krzywej wieży, nie ma czego oglądać”. Po cztery procent za nudne miasta uznało Wilno i Mińsk. W stolicy Litwy najnudniej jest wieczorami, a w stolicy Białorusi wiało pustką i brak jest perełek architektonicznych.

Badanie zostało przeprowadzone na reprezentacyjnej grupie 1500 turystów.

Mogą Ci się również spodobać

Niemieckie biura mają swój kanał filmowy

Expi.tv to portal streamingowy, na którym zamieszczane są filmy o turystycznych walorach krajów i ...

Niemieccy agenci w lipcu mieli mniej rezerwacji

W pierwszych siedmiu miesiącach roku obroty niemieckich agentów wzrosły o 4,4 procent rok do ...

Upadło biuro podróży Olimp

Krakowskie biuro podróży Olimp, specjalizujące się w wyjazdach narciarskich do Włoch i Austrii i ...

Rosja: Amerykanie mogą u nas jeszcze polatać

Rosja zgodziła się na sześciomiesięczne przedłużenie pozwolenia na przeloty samolotów amerykańskich linii lotniczych przez ...

Z wodą i laptopem na pokład samolotu

American Airlines i Amerykański Urząd Bezpieczeństwa Transportu (TSA) testują nowy skaner lotniskowy wysokiej rozdzielczości, ...

Pierwszy agent turystyczny pobiera opłatę za poradę

Agencja turystyczna Lastowicze.pl z Kielc jest prawdopodobnie pierwszym biurem w Polsce, które zdecydowało się ...