Warszawa wśród najnudniejszych miast Europy

Najwięcej rosyjskich turystów wynudziło się w stolicy Finlandii. Na nudę w Warszawie narzeka 7 procent odwiedzających.

Specjaliści serwisu Aviasales sprawdzili, w których miastach Europy rosyjscy turyści wynudzili się najbardziej. Na czele nudnych miast stanęła stolica Finlandii – Helsinki. Wskazało na nią 30 procent ankietowanych. „Pogoda tam często zła, mało zabytków i przez tydzień można zatęsknić za domem” – argumentowali Rosjanie.

Jedna czwarta pytanych uznała za najnudniejsze miasto stolicę Słowacji – Bratysławę. „Zabytki tam nieciekawe, jedzenie niesmaczne, a prezenty drogie”. „Spacerując nocą po Bratysławie nie zdziwcie się, że nie spotkacie miejsc z muzyką na żywo, a w barach nie będzie ludzi” – pisali.

Ponad 15 procent Rosjan narzeka na nudę w czeskim kurorcie Karlowe Vary. „Miasto jest małe i ma mało rozrywek. Tam wystarczy spędzić jeden dzień”.

Monachium znudziło 10 procent odwiedzających stolicę Bawarii Rosjan: „Po 8 wieczorem nie ma tu gdzie pójść, oprócz barów piwnych”.

Na nudę w Warszawie narzekało 7 procent ankietowanych. „Okazało się, że jest to nudne, szare miasto z minimalną liczbą obiektów kulturalno-historycznych” – cytuje agencja Nowosti. Wielu Rosjan uznało jednak Warszawę za „dobry przystanek w dalszej podróży do Europy”.

Pięć procent ankietowanych nudziło się we włoskiej Pizie, gdzie „oprócz krzywej wieży, nie ma czego oglądać”. Po cztery procent za nudne miasta uznało Wilno i Mińsk. W stolicy Litwy najnudniej jest wieczorami, a w stolicy Białorusi wiało pustką i brak jest perełek architektonicznych.

Badanie zostało przeprowadzone na reprezentacyjnej grupie 1500 turystów.

Mogą Ci się również spodobać

Więcej pasażerów na greckich lotniskach

54,5 miliona pasażerów z kraju i zagranicy skorzystało od stycznia do września z greckich ...

Angela Gerekou prezesem greckiej organizacji turystycznej

Minister turystyki Grecji Haris Theoharis powołał dziś na stanowisko prezesa Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej ...

Riu wycofuje się z Turcji

Hiszpańska sieć hoteli Riu, w której udziały ma też Grupa TUI, wycofuje się z ...

Tanie linie lotnicze czeka konsolidacja

O przyszłości rynku lotniczego w Europie i o pomyśle na Centralny Port Komunikacyjny w ...

Wizz Air wraca na trasę do Kijowa

30 czerwca odbędzie się pierwszy raz lot Wizz Aira na przywróconej przez przewoźnika trasie ...

Awaria na lotnisku w Edynburgu

Ze względu przerwę w dostawie prądu na lotnisku w Edynburgu w Szkocji częściowo zmieni ...