Tunezyjska turystyka też chce wyjść z zamrażarki

Fot. materiały prasowe

Sytuacja epidemiczna w Tunezji jest pod kontrolą, dlatego władze rozpoczęły 4 maja stopniowe odmrażanie gospodarki. Branża turystyczna będzie przygotowywać się na przyjęcie gości od 24 maja.

Tunezja dobrze radzi sobie z koronawirusem i od 4 maja stopniowo uruchamia swoją gospodarkę – informuje w komunikacie Tunezyjski Urząd ds. Turystyki w Warszawie. Odmrażanie turystyki ma się zacząć 24 maja.

Ministerstwo Turystyki i Rzemiosła opracowało wstępną wersję protokołu sanitarnego dla sektora turystycznego, który zostanie następnie omówiony z przedstawicielami branży. Zawiera on wytyczne, których turyści będą musieli przestrzegać podczas pobytu w Tunezji, od przylotu na lotnisko po wykwaterowanie z hotelu i wylot. Urząd nie podaje jeszcze, jakie są to wytyczne.

CZYTAJ TEŻ: Kraje bałtyckie otworzą granice dla swoich obywateli

Według danych tunezyjskiego Ministerstwa Zdrowia 6 maja liczba zarażonych covidem-19 wynosiła 1025 w populacji liczącej 11 milionów. Na milion mieszkańców przypadało więc 87 przypadków, co czyni Tunezję jednym z najmniej zainfekowanych krajów. Tego dnia wykryto tylko trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Obecnie liczba ozdrowieńców przewyższa liczbę zakażonych. Na covid-19 zmarły dotąd 43 osoby, a wyzdrowiało 591. Urząd przypisuje sukcesy w walce z pandemią „nowoczesnym i szybko reagującym na problem strukturom medycznym” oraz odpowiedzialności Tunezyjczyków, którzy przestrzegają dystansu społecznego i zaleceń higienicznych.

Środki profilaktyczne, które zapobiegły gwałtownemu wzrostowi zakażeń, wdrożono w Tunezji po wykryciu pierwszych 30 przypadków. Na przykład wszyscy powracający do kraju muszą odbyć obowiązkową, dwutygodniową kwarantannę w specjalnych ośrodkach, stworzonych i utrzymywanych przez państwo. Osoby mające kontakt z zarażonym też są badane na obecność wirusa.

ZOBACZ TAKŻE: Izrael wraca do normalnego życia

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Niemiecka turystyka goni wyniki z 2015 roku

Choć obroty niemieckich agentów turystycznych wzrosły w lutym o 7 procent rok do roku, ...

Agenci ratują wiarę w biura podróży

Pocztówki wysyłane do klientów z ofertami touroperatorów, ulotki, ale i zaangażowanie polityków – kooperatywa ...

Chińczycy kupują hotele Steigenberger. „Niemiecka jakość, azjatycka szybkość”

700 milionów euro – za taką kwotę chińska firma hotelarska Huazhu kupuje niemiecką sieć ...

Salwador rozpoczyna kwarantannę. W kraju nie ma wirusa

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił obowiązkową 21-dniową kwarantannę w całym kraju. W tym czasie ...

Premier o otwieraniu granic: Kraje zielone i pomarańczowe

– Być może wprowadzimy protokół zielony i pomarańczowy, czyli dla krajów, które uważamy za ...

Dziesięcioręka Durga broni Hindusów przed demonami

Nad brzegiem Gangesu w Kalkucie odbywa się pięciodniowe święto ku czci bogini Durga, czyli ...