Tunezyjska turystyka też chce wyjść z zamrażarki

Fot. materiały prasowe

Sytuacja epidemiczna w Tunezji jest pod kontrolą, dlatego władze rozpoczęły 4 maja stopniowe odmrażanie gospodarki. Branża turystyczna będzie przygotowywać się na przyjęcie gości od 24 maja.

Tunezja dobrze radzi sobie z koronawirusem i od 4 maja stopniowo uruchamia swoją gospodarkę – informuje w komunikacie Tunezyjski Urząd ds. Turystyki w Warszawie. Odmrażanie turystyki ma się zacząć 24 maja.

Ministerstwo Turystyki i Rzemiosła opracowało wstępną wersję protokołu sanitarnego dla sektora turystycznego, który zostanie następnie omówiony z przedstawicielami branży. Zawiera on wytyczne, których turyści będą musieli przestrzegać podczas pobytu w Tunezji, od przylotu na lotnisko po wykwaterowanie z hotelu i wylot. Urząd nie podaje jeszcze, jakie są to wytyczne.

CZYTAJ TEŻ: Kraje bałtyckie otworzą granice dla swoich obywateli

Według danych tunezyjskiego Ministerstwa Zdrowia 6 maja liczba zarażonych covidem-19 wynosiła 1025 w populacji liczącej 11 milionów. Na milion mieszkańców przypadało więc 87 przypadków, co czyni Tunezję jednym z najmniej zainfekowanych krajów. Tego dnia wykryto tylko trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Obecnie liczba ozdrowieńców przewyższa liczbę zakażonych. Na covid-19 zmarły dotąd 43 osoby, a wyzdrowiało 591. Urząd przypisuje sukcesy w walce z pandemią „nowoczesnym i szybko reagującym na problem strukturom medycznym” oraz odpowiedzialności Tunezyjczyków, którzy przestrzegają dystansu społecznego i zaleceń higienicznych.

Środki profilaktyczne, które zapobiegły gwałtownemu wzrostowi zakażeń, wdrożono w Tunezji po wykryciu pierwszych 30 przypadków. Na przykład wszyscy powracający do kraju muszą odbyć obowiązkową, dwutygodniową kwarantannę w specjalnych ośrodkach, stworzonych i utrzymywanych przez państwo. Osoby mające kontakt z zarażonym też są badane na obecność wirusa.

ZOBACZ TAKŻE: Izrael wraca do normalnego życia

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rego Bis ma trzech nowych przedstawicieli regionalnych

Tomasz Przygocki z Net Holiday, Mirosław Berek z Euro Pol Tour i Maciej Sokalski ...

Niedziela: Pomysł na megalotnisko jest dobry

Pomysł na lotnisko jest usprawiedliwiony. Jeżeli ruch będzie rósł to za kilka lat na ...

Ratingi 2017 – Liderzy zwiększają przewagę

Pięć największych biur podróży – Itaka, Rainbow, TUI, Grecos i Wezyr – zwiększa przewagę ...

MAXy wrócą na europejskie niebo najwcześniej w styczniu

EASA spodziewa się, że ponownie zezwoli na loty boeingów B737 MAX najwcześniej w styczniu. ...

Amerykański apetyt na niemiecki Der Touristik

Nowojorski fundusz inwestycyjny Certares chce kupić hiszpańską sieć hoteli Barcelo i być może koncern ...

24 godziny w Dubaju, czyli Dubai Stopover w pigułce

Dubaj non-stop 24 godziny? Dlaczego nie. Nieważne, czy jesteśmy w Dubaju przejazdem, czy też ...