Chorwacja opowie, jak bezpieczna jest dla turystów

Chorwacka Wspólnota Turystyczna przygotowała film promujący zasady bezpieczeństwa przyjęte w Chorwackim przemyśle turystycznym.

Chorwacja uruchomiła platformę internetową, na której przyjezdni odnajdą obiekty turystyczne oznaczone godłem Safe Stay in Croatia (Bądź bezpieczny w Chorwacji), potwierdzającym utrzymywanie przez nie reżimu bezpieczeństwa.

Certyfikat przyznaje od tego roku Ministerstwo Turystyki i Sportu. Platforma ma też wersję polską (www.safestayincroatia.hr/pl).

Certyfikowane jest wszystko co słuzy turystom – miejsca, obiekty zakwaterowania, firmy transportowe, restauracje, atrakcje turystyczne. Warunkiem jest przestrzeganie standardów ochrony zdrowia i higieny Światowej Rady ds. Podróży i Turystyki i Chorwackiego Instytutu Zdrowia Publicznego.

CZYTAJ TEŻ: Grecja: Zaszczepionych i przetestowanych przyjmiemy bez warunków

Emblemat „Safe Stay in Croatia” umieszczany jest w widocznych miejscach, by był wskazówką dla gości. Chorwacja od początku pandemii koronawirusa posługuje się też certyfikatem „Safe travels“ przyznanym przez WTTC.

Przygotowując się do sezonu turystycznego bezpieczeństwo i zdrowie gości i naszych obywateli postawiliśmy na pierwszym miejscu – zapewnia cytowana w komunikacie Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej minister turystyki i sportu Nikolina Brnjac. – Mowa o projekcie, który powstał przy współpracy z Radą ds. Odbudowy i Rozwoju Turystyki, której członkami są wszystkie stowarzyszenia branżowe w Chorwacji.

ZOBACZ TEŻ: Hiszpania za przywilejami dla zaszczepionych turystów

Z kolei dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Kristjan Staničić zapowiada „działania promocyjne, które będą prowadzone wiosną, między innymi w Polsce”. – Naszym celem jest przekazanie wiedzy na temat protokołów sanitarno-epidemiologicznych, które obowiązują w Chorwacji – mówi Staničić.

– Oprócz strony internetowej w języku polskim przygotowaliśmy film promocyjny poświęcony tej tematyce – dodaje dyrektor przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce Agnieszka Puszczewicz. – Nie możemy się już doczekać, aby znów powitać naszych gości i przyjąć ich w Chorwacji w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Na lotnisku w Poznaniu stanie hotel dla młodych ludzi

Hotel marki Moxy, należącej do Marriott International, powstanie w ciągu dwóch lat w pobliżu ...

Thomas Cook wprowadza nowy system dla agentów

Koncern chce, aby nowe narzędzie pomogło zwiększyć sprzedaż usług dodatkowych i ofert wyższej kategorii ...

Wstęp do Wenecji płatny dopiero po wakacjach

Nie od maja, jak wcześniej zapowiadano, ale od 1 września turyści odwiedzający Wenecję będą ...

Chorzów będzie miał największą kolejkę górską

Spółka Tatry Mounatin Resorts (TMR) buduje w Śląskim Wesołym Miasteczku w Chorzowie 40-metrowej wysokości ...

Lotnisko Chopina włącza się w turystyczną promocję Warszawy

Lotnisko Chopina wstępuje w szeregi Warszawskiej Organizacji Turystycznej. Największy polski port lotniczy i WOT ...

Świątynia Wyroczni w oazie Siwa. W tym roku powstał plan rozwoju tego pustynnego regionu

Inwestorzy wykorzystali kryzys – wybudowali w Egipcie 16 hoteli

Mimo pandemii w Egipcie otworzyło się w tym roku 16 nowych hoteli – podaje ...