Trzy osoby zginęły, gdy masa wody runęła na dom opieki dla starszych osób w miejscowości Biot. Inni ponieśli śmierć, gdy ich samochody utonęły w tunelach i na parkingach.

Straty materialne są ogromne. Drogi i autostrady pokrywa gruba warstwa ziemi. Powyrywane z korzeniami drzewa zmiażdżyły wiele samochodów. Niektóre pojazdy woda porwała do morza. Wiele tysięcy domostw jest bez prądu. Zalana jest lokalna elektrownia.

W ciągu dwóch godzin na Cannes spadło niemal dwadzieścia centymetrów wody. Wczoraj na miejsce tragedii przybył prezydent Francois Hollande, który pospieszył ze słowami otuchy i współczucia wobec dotkniętych tragedią rodzin i zapowiedział państwową pomoc.

Rada Ministrów ma ogłosić stan klęski żywiołowej w tym rejonie. Odszkodowania będą wypłacane w ciągu trzech miesięcy. Gminy otrzymają dodatkowe fundusze. Wsparcie finansowe dostaną też sklepikarze i właściciele przedsiębiorstw.

Przed kilkoma dniami nawałnica dotknęła Korsykę. Także tam straty materialne są ogromne. Na szczęście obyło się bez ofiar.