Organizatorzy - oprócz POT również Ministerstwo Sportu i Turystyki i hotelarska spółka państwowa Chopin Airport Development - jako cel postawili sobie "pokazanie pięknej, wolnej i niepodległej Polski za pomocą zdjęć". A "uczestnicy zabawy - jak czytamy w komunikacie POT - zaprezentowali miejsca, w których czują się szczęśliwi, i w których najchętniej spędzają wolny czas – miejsca, które ich zachwycają".

W konkursie nagrodzono dziesięciu użytkowników serwisu Instagram. Nagrody ufundowały Chopin Airport Development i Polska Organizacja Turystyczna. Za pierwsze miejsce jest to  weekendowy pobyt ze śniadaniem dla dwóch osób w Best Western Hotel Jurata i voucher do spa na wybrany zabieg dla dwóch osób. Za drugie – weekendowy pobyt ze śniadaniem dla dwóch osób w hotelu Renaissance Warsaw Airport Hotel, a za trzecie – weekendowy pobyt ze śniadaniem dla dwóch osób w hotelu Courtyard by Marriott. Nagrodami za zajęcie miejsc od czwartego do dziesiątego były noclegi ze śniadaniem dla dwóch osób w hotelach i pensjonatach.

- Zależało nam, żeby Polacy pokazali, za co kochają swój kraj i z czego są najbardziej dumni – komentuje wiceprezes POT Agnieszka Jędrzejczyk. - Odzyskanie niepodległości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju. Dlatego postanowiliśmy, że konkurs będzie organizowany co roku, z okazji obchodów 11 listopada.

Zdjęcia laureatów konkursu można zobaczyć pod adresem: www.instagram.com/p/BqPKAQxFh2l/