Członkowie organizacji związkowej UFO głosowali przez prawie 7 tygodni nad porozumieniem, które obejmuje umowę płacową na 3,5 roku, zmiany w systemie emerytalnym i bardziej elastyczne warunki pracy. 87 procent zrzeszonych opowiedziało się za nowym porozumieniem - poinformował związek, który zorganizował w ubiegłym roku najdłuższy strajk w historii Lufthansy.

"To oznacza zakończenie naszego największego rozdziału z najdłuższym strajkiem i najdłuższym układem płacowym w ramach najbardziej kompleksowego porozumienia w najnowszej historii. To historyczny wynik" - stwierdził związek w komunikacie.

Lufthansa podała w lipcu, że porozumienie z personelem pokładowym zwiększy jej zysk operacyjny EBITA o kilkaset milionów euro w tym roku i pozwoli wypłacić dywidendę.

Umowa dotycząca ok.19 tys. pracowników tej kategorii oznacza, że przewoźnik może teraz skupić się na dojściu do porozumienia z pilotami. Rozmowy z ich związkiem VC są trudne, na początku sierpnia doszło do kolejnego ich przerwania. Teraz obie strony zastanawiają się więc nad swoim stanowiskiem.