W czasie 180 Oktoberfest wypito 6,7 mln mass piwa. Mass to tradycyjna miara kufla piwa w którym mieści się litr złocistego płynu. Kufel taki kosztował w tym roku niemal 10 euro. Nie  brak rekordzistów, którzy w czasie jednego posiedzenia wypijają kilkanaście takich kufli, lądując nierzadko w szpitalach czy zorganizowanych na miejscu punktach pomocy medycznej dla nieprzytomnych uczestników zbiorowego pijaństwa.

Zobacz jak się bawiono przy piwie

Jednak jak zapewnia Czerwony Krzyż czuwający nad uczestnikami festynu, w tym roku było mniej zatruć alkoholem. Naliczono 7551 takich przypadków. Na Theresienwiese, czyli Łące Teresy gdzie od 1810 roku odbywa się tradycyjne święto piwa, gościło 6,4 mln turystów z całego świata. To także nie jest rekord, ale w tym roku nie było żadnych imprez towarzyszących Oktoberfest.

Mimo tego zanotowano 18 przestępstw na tle seksualnym, w tymi kilka gwałtów oraz prób wykorzystania seksualnego pijanych kobiet. To mniej więcej tyle samo co w innych latach. Spora część tego rodzaju przestępstw nie figuruje w statystykach policyjnych. Policja interweniowała 2031 razy rozdzielając często uczestników zbiorowych bójek. W 58 przypadkach poszły w ruch ciężkie kufle.