Eurolotem na bałtycką plażę

Eurolot chce w sezonie wiosenno-letnim przywozić polskich i niemieckich turystów nad Bałtyk. Od 4 maja rozpocznie rejsy z Warszawy, Kolonii i Dortmundu do Świnoujścia

Publikacja: 08.02.2013 12:45

Eurolotem na bałtycką plażę

Foto: materiały prasowe

A konkretnie na lotnisko w Heringsdorfie, kilka kilometrów od bałtyckiego kurortu. Ten szlak w zeszłym roku przetarł OLT Express.

Eurolot organizuje przloty w porozumieniu ze stowarzyszeniem hotelarzy z wyspy Uznam. Loty na wszystkich trasach odbywać się będą w każdą sobotę przez cały sezon letni, aż do 26 października.

- Liczę, że bezpośrednie, sezonowe loty między Heringsdorfem a Warszawą, Dortmundem i Kolonią ucieszą zarówno polskich, jak i niemieckich turystów - mówi cytowany w komunikacie przewoźnika prezes Eurolotu Mariusz Dąbrowski.

Rejsy z Niemiec na wyspę Uznam to nowość w siatce Eurolotu. Przewoźnik skraca podróż z Dortmundu i Kolonii na piaszczyste, nadbałtyckie plaże zaledwie do osiemdziesięciu minut.

- Świnoujście rocznie odwiedza około 2 milionów turystów, w tym z południa Polski. Dużą liczbę stanowią wśród nich obcokrajowcy, głównie z Niemiec – dodaje Robert Karelus, rzecznik świnoujskiego magistratu.

Można już kupować bilety- najtańsze za 149 zł w jedną stronę. Dzieci do drugiego roku życia z Eurolotem podróżują bezpłatnie, a młodzież do lat 18 korzysta z 50-procentowej zniżki.

Z Warszawy do Heringsdorfu Eurolot startować będzie o godz. 7.00. Na miejscu będzie o godz. 8.25. Lot powrotny z Heringsdorfu do Warszawy zaplanowano o godz. 16.40.

Z Heringsdorfu do Dortmundu wyloty o godz. 8.55. Z Dortmundu do Heringsdorfu samolot startować będzie o godz. 10.50

Z Heringsdorfu do Kolonii poleci o godz. 12.40. Z Kolonii do Heringsdorfu wróci o godz. 14.40

Połączenia będą obsługiwane przez 78-miejscowe Bombardiery Q400 NextGen Eurolotu.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Materiał Promocyjny
Jak kupić oszczędnościowe obligacje skarbowe? Sposobów jest kilka
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek