Bułgaria rozmawia z touroperatorami. Wśród rozmówców prezes Itaki

Fot. Pixabay

Bułgaria przedłużyła w czwartek stan zagrożenia epidemicznego do 15 lipca. Dwa dni wcześniej minister turystyki tego kraju rozmawiała telefonicznie z dużymi touroperatorami, w tym z Itaką, o przywróceniu lotów.

Wśród rozmówców minister turystyki Bułgarii Nikoliny Angelkowej znaleźli się prezes Itaki Mariusz Jańczuk, prezes holenderskiego touroperatora Sunweb, Matthias Ten Brink, prezes Corendona, Stephen van der Hayden, prezes Rumuńskiego Stowarzyszenia Turystycznego, Nicolae Demetriade oraz dyrektor wykonawczy rumuńskiego biura podróży Paralela 45, Alin Burca.

Angelkowa podkreśla, że tegoroczny sezon letni ma rozpocząć się 1 lipca. By goście mogli bezpiecznie wypoczywać, ministerstwo przygotowało wytyczne dla obiektów noclegowych i gastronomicznych zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia i we współpracy z bułgarskim Ministerstwem Zdrowia. Minister przypomniała też, że od 15 czerwca granice Bułgarii są otwarte dla obywateli 35 krajów, w tym Polski, Holandii i Rumunii – goście nie muszą poddawać się po przyjeździe 14-dniowej kwarantannie. Kraj otrzymał też certyfikat „Safe Travels” przyznawany przez Światową Radę Podróży i Turystyki państwom, które przyjęły protokoły sanitarne.

CZYTAJ TEŻ: Bułgaria gotowa do restartu turystyki

Touroperatorzy potwierdzili, że tego lata chcą wysyłać do Bułgarii swoich klientów, a perspektywy dla tego rynku oceniają pozytywnie. Oferta jest na tyle bogata, że można uprawiać tam różne formy turystyki, baza noclegowa jest nowoczesna, a kraj stosuje się do zasad ochrony zdrowia klientów. Szefowa resortu turystyki dodała, że na wszystkich rynkach trwa już kampania marketingowa i ma nadzieję, że turyści z Polski, Holandii i Rumunii uznają Bułgarię za bezpieczny kierunek na tegoroczne wakacje.

Tymczasem, podają bułgarskie media, rząd przedłużył wyjątkowy stan epidemiczny do 15 lipca. Minister zdrowia Kiril Ananiew podkreślał, że nie będą wprowadzone żadne nowe ograniczenia, w mocy utrzymane zostaną obecne. Mowa o obowiązku zachowania dystansu społecznego i zasad higieny, wiadomo też, że zwiększona zostanie kontrola.

Ananiew poinformował, że od 9 czerwca liczba nowych zakażeń wzrosła 3,2 raza, ale trzeba pamiętać, że w kraju zaczęto wykonywać o wiele więcej testów. Podczas gdy wcześniej było to około 1,2 tysiąca dziennie, teraz to ponad 2 tysiące. Portal Mediapool.bg informuje natomiast, że od początku epidemii w Bułgarii zanotowano 4114 przypadków zakażenia, 2127 osób wyzdrowiało, 208 zmarło. Większość nowych zachorowań notuje się w Sofii (25 – stan na 23 czerwca, wcześniej było ich około 30 dziennie). Widać spory wzrost w Warnie i w Burgas, 23 czerwca zdiagnozowano tam odpowiednio 12 i 9 zakażonych.

ZOBACZ TAKŻE: Bułgaria: Od 1 czerwca podróżni z Polski bez kwarantanny?

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Coral Travel na drodze do klubu miliarderów

Coral Travel zamierza w tym roku zwiększyć obroty o jedną trzecią. Jeśli mu się ...

Grupa Lufthansa startuje z nowym rozkładem

Ostatniego dnia maja Grupa Lufthansa kończy loty repatriacyjne i uruchamia nowy letni rozkład, w ...

Izrael – obowiązkowa kwarantanna dla każdego

Każdy przylatujący, bądź przypływający do Izreala będzie musiał przejść obowiązkowo 14-dniową kwarantannę, którą sam ...

W lutym najlepiej zarobili internetowi

O 6 procent – porównując rok do roku – wzrosły w lutym obroty niemieckich ...

Kompas Wakacyjny 2017: Bałkany ze wskazaniem na Neckermanna

Hotel Iberostar Bellevue z Czarnogóry wygrał w „bałkańskiej” kategorii konkursu Kompas Wakacyjny 2017. Agenci ...

20 milionów pasażerów Wizz Aira w Katowicach

Od 2004 roku Wizz Air przewiózł z i do Katowic 20 milionów pasażerów. 20-milionowy ...