Bułgaria rozmawia z touroperatorami. Wśród rozmówców prezes Itaki

Fot. Pixabay

Bułgaria przedłużyła w czwartek stan zagrożenia epidemicznego do 15 lipca. Dwa dni wcześniej minister turystyki tego kraju rozmawiała telefonicznie z dużymi touroperatorami, w tym z Itaką, o przywróceniu lotów.

Wśród rozmówców minister turystyki Bułgarii Nikoliny Angelkowej znaleźli się prezes Itaki Mariusz Jańczuk, prezes holenderskiego touroperatora Sunweb, Matthias Ten Brink, prezes Corendona, Stephen van der Hayden, prezes Rumuńskiego Stowarzyszenia Turystycznego, Nicolae Demetriade oraz dyrektor wykonawczy rumuńskiego biura podróży Paralela 45, Alin Burca.

Angelkowa podkreśla, że tegoroczny sezon letni ma rozpocząć się 1 lipca. By goście mogli bezpiecznie wypoczywać, ministerstwo przygotowało wytyczne dla obiektów noclegowych i gastronomicznych zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia i we współpracy z bułgarskim Ministerstwem Zdrowia. Minister przypomniała też, że od 15 czerwca granice Bułgarii są otwarte dla obywateli 35 krajów, w tym Polski, Holandii i Rumunii – goście nie muszą poddawać się po przyjeździe 14-dniowej kwarantannie. Kraj otrzymał też certyfikat „Safe Travels” przyznawany przez Światową Radę Podróży i Turystyki państwom, które przyjęły protokoły sanitarne.

CZYTAJ TEŻ: Bułgaria gotowa do restartu turystyki

Touroperatorzy potwierdzili, że tego lata chcą wysyłać do Bułgarii swoich klientów, a perspektywy dla tego rynku oceniają pozytywnie. Oferta jest na tyle bogata, że można uprawiać tam różne formy turystyki, baza noclegowa jest nowoczesna, a kraj stosuje się do zasad ochrony zdrowia klientów. Szefowa resortu turystyki dodała, że na wszystkich rynkach trwa już kampania marketingowa i ma nadzieję, że turyści z Polski, Holandii i Rumunii uznają Bułgarię za bezpieczny kierunek na tegoroczne wakacje.

Tymczasem, podają bułgarskie media, rząd przedłużył wyjątkowy stan epidemiczny do 15 lipca. Minister zdrowia Kiril Ananiew podkreślał, że nie będą wprowadzone żadne nowe ograniczenia, w mocy utrzymane zostaną obecne. Mowa o obowiązku zachowania dystansu społecznego i zasad higieny, wiadomo też, że zwiększona zostanie kontrola.

Ananiew poinformował, że od 9 czerwca liczba nowych zakażeń wzrosła 3,2 raza, ale trzeba pamiętać, że w kraju zaczęto wykonywać o wiele więcej testów. Podczas gdy wcześniej było to około 1,2 tysiąca dziennie, teraz to ponad 2 tysiące. Portal Mediapool.bg informuje natomiast, że od początku epidemii w Bułgarii zanotowano 4114 przypadków zakażenia, 2127 osób wyzdrowiało, 208 zmarło. Większość nowych zachorowań notuje się w Sofii (25 – stan na 23 czerwca, wcześniej było ich około 30 dziennie). Widać spory wzrost w Warnie i w Burgas, 23 czerwca zdiagnozowano tam odpowiednio 12 i 9 zakażonych.

ZOBACZ TAKŻE: Bułgaria: Od 1 czerwca podróżni z Polski bez kwarantanny?

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Największy Hilton stanął przy lotnisku w Londynie

Hampton by Hilton otwarła w okolicy londyńskiego lotniska Stansted nowy obiekt. To 23. obiekt ...

Wenecja policzy turystów

Turyści w Wenecji będą liczeni – postanowiły władze miasta w ramach działań, których celem ...

Polskie kongresy mają 17 nowych ambasadorów

Najwyższej klasy specjaliści z tytułami profesorów, reprezentujący takie dziedziny nauki jak medycyna, informatyka, ekonomia ...

Szef linii lotniczej chwali Gretę Thunberg

Prezes Emirates przyznaje, że ma sporo sympatii dla Extinction Rebellion i Grety Thunberg. Greta ...

Brak kwarantanny pomaga wakacjom w Turcji

O 176 procent wzrosło zainteresowanie klientów biur podróży wakacjami w Turcji po tym, jak ...

Brytyjski Jet2.com sprzedaje już przyszłe lato

Linie lotnicze Jet2.com i należący do nich touroperator Jet2holidays ogłosiły już program na lato ...