Polacy mogą już wjechać na Cypr bez testowania zdrowia

Fot. AFP

Polska, którą początkowo Cypr zaliczył do krajów podwyższonego ryzyka epidemicznego, znalazła się właśnie w grupie państw bezpiecznych. Oznacza to, że Polacy przed wylotem na Cypr nie będą musieli wykonywać testów na koronawirusa.

Cypr podzielił kraje na dwie kategorie: A – bezpieczne i B – o podwyższonym ryzyku. Początkowo Polska znalazła się w grupie B, teraz przeniesiona została go grupy A. Liczba krajów uznanych za bezpieczne wzrosła więc do 24. Obie listy, aktualizowane w zależności od sytuacji epidemicznej, publikuje serwis cyprusflightpass.gov.cy.

CZYTAJ TEŻ: Cypr liczy, że turyści przyjadą w lipcu

Przynależność do grupy A oznacza, że Polacy po przylocie na Cypr nie będą już musieli okazywać negatywnego testu na covid-19. Wciąż jednak muszą przed podróżą wypełnić kwestionariusz Cyprus Flight Pass, który zawiera między innymi pytania na temat podróży odbytych w ciągu 14 dni przed wjazdem na Cypr, stanu zdrowia i świadomych kontaktów z chorymi na covid-19 oraz oświadczenie, że podróżuje się na własną odpowiedzialność i w wypadku zarażenia nie będzie się wysuwać roszczeń wobec Cypru i usługodawców. Cyprus Flight Pass można wypełnić na stronie internetowej cyprusflightpass.gov.cy, formularze są też dostępne w punktach odprawy na lotniskach.

O procedurach, które obowiązują turystów udających się na Cypr, i zasadach bezpieczeństwa na miejscu piszemy tutaj: Na Cypr tylko z przepustką Cyprus Flight Pass.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W 2019 roku tureckie hotele podrożały

W ubiegłym roku za nocleg w hotelu w Turcji trzeba było zapłacić średnio o ...

Pekin do Seulu: Albo tarcza, albo nasi turyści

Sprzeciwiając się planom rozmieszczenia przez USA zaawansowanego systemu obrony przeciwrakietowej w Korei Południowej Chińczycy ...

Niemcy zwiększają tunezyjską ofertę

DER Touristik poszerzył swoją ofertę wylotów do Tunezji – rozbudował jesienny program należących do ...

Niemcy chcą ubezpieczeń od upadku linii lotniczych

Niemieckie Stowarzyszenie Urzędów Ochrony Konsumentów chce, by linie lotnicze zabezpieczały się przed skutkami upadłości ...

Senatorowie uchwalili zwolnienie z ZUS i postojowe dla touroperatorów

Senat wprowadził 45 poprawek do ustawy zwanej mikrotarczą dla branży turystycznej. Większość miała charakter ...

Cook: Sprzedajemy to, na czym zarabiamy najwięcej

Przychody o 7 procent wyższe niż przed rokiem, mniejsza sezonowa strata operacyjna i sprzedaż ...