Na wakacje do Chorwacji z testem antygentowym

Fot. Pixabay

Żeby w lecie wjechać do Chorwacji bez kwarantanny wystarczy okazać na granicy negatywny wynik testu antygenowego na koronawirusa. Nie będą mieli problemu także ozdrowieńcy i zaszczepieni.

Jak podaje Ministerstwo Turystyki i Sportu Chorwacji w ramach przygotowań do sezonu letniego Chorwacja złagodzi wymogi dotyczące przekraczania granicy. Do kraju będą mogły wjechać osoby zaszczepione na koronawirusa, ozdrowieńcy i ci, którzy wylegitymują się negatywnym wynikiem testu na covid-19, znajdującym się na liście testów zatwierdzonych przez Unię Europejską. Wystarczy, że będzie to tańszy test antygenowy, nie musi to być test PCR.

CZYTAJ TEŻ: Europejska branża turystyczna poleca w tym roku Chorwację

Decyzja taka ma zapaść, zanim na szczeblu unijnym ostatecznie przyjęty zostanie projekt zielonego certyfikatu cyfrowego zwanego też paszportem szczepień. – Przygotowujemy się do sezonu, żeby był możliwie jak najlepszy. To od nas zależy, jaki będzie – mówi minister spraw wewnętrznych Davor Božinović i dodaje, że nie ma na myśli jedynie działań rządu, ale też regionów, miast i ich władz. Szczególnie dotyczy to tych miejsc, dla których turystyka jest bardzo istotną gałęzią gospodarki.

Ministerstwo Turystyki i Sportu informuje ponadto, że we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi i Chorwackim Instytutem Zdrowia Publicznego pracuje nad modelem, który umożliwiłby turystom wykonywanie szybkich testów antygenowych i PCR w możliwie jak największej liczbie punktów w kurortach.

ZOBACZ TAKŻE: Chorwacja opowie, jak bezpieczna jest dla turystów

Wcześniej Chorwacja przygotowała program „Safe stay in Croatia”, do którego przyłączyło się już ponad 10 tysięcy firm turystycznych. Przedstawione w nim zostały wytyczne dotyczące bezpiecznego pobytu w kraju. Przedsiębiorcy, którzy się do nich dostosują, mogą korzystać ze specjalnej zielonej plakietki będącej potwierdzeniem dostosowania się do wymogów. Więcej na temat programu można przeczytać na stronie internetowej www.safestayincroatia.hr/pl, również po polsku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Z Londynu do Lizbony powietrznym korytarzem turystycznym?

Przedstawiciele Portugalii i Wielkiej Brytanii prowadzą rozmowy o utworzeniu korytarza lotniczego dla turystów, który ...

Już raz podbili serca restauratorów. Czas na koło ratunkowe numer 2!

Z prezesem Restaumatic.com Markiem Skubaczem, który wraz ze wspólnikiem Michałem Kozakiewiczem i zespołem wprowadzili ...

Brytyjska turystyka: Potrzebujemy agentów

Brytyjskie organizacje turystyczne chcą nawiązać bliższą współpracę z agentami turystycznymi. Dostrzegły, że sieć sprzedaży ...

Qatar podwaja liczbę lotów do Warszawy, Pragi i Helsinek

Od połowy grudnia linie lotnicze wprowadzą dodatkowe, codzienne połączenie na trasach z Ad?Dauhy do ...

Enter Air z prawie 100 milionami złotych strat

Enter Air wypracował do końca września 417 miliony złotych przychodów, o 68,3 procent mniej ...

POT: Studenci Erasmusa pomogą w promocji Polski

POT rozpoczyna konkurs „Discover Poland with your mates – Erasmus” dla obcokrajowców studiujących w ...