Cypr zwalnia Polaków z testów na koronawirusa

Od najbliższego czwartku Polacy będą mogli wjeżdżać na Cypr bez testów PCR, Polska przechodzi bowiem do zielonej kategorii państw.

Publikacja: 14.06.2021 15:17

Cypr zwalnia Polaków z testów na koronawirusa

Foto: Fot. AFP

W najbliższy czwartek, 17 czerwca, Polska zmieni kategorię z pomarańczowej na zieloną, co oznacza, że Polacy nie będą musieli okazywać testów PCR na granicy – podaje portal cyprus-mail.com, powołując się na cypryjskie Ministerstwo Zdrowia. Wraz z Polską na zieloną listę trafiła też Rumunia.

CZYTAJ TEŻ: Do Czech bez testu i formularza – Polska zmienia kolor na zielony

Przypomnijmy, że od 1 marca na Cyprze obowiązuje system epidemicznej kategoryzacji państw przy użyciu kolorów, zgodny ze standardami Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC), który dzieli kraje na cztery kategorie oznaczone kolorami zielonym, pomarańczowym, czerwonym i szarym.

Jedynie obywatele krajów zielonych nie muszą przy wjeździe okazywać negatywnego wyniku testu PCR ani poddawać się kwarantannie. Pomarańczowi muszą zrobić test PCR raz (przed wylotem), a czerwoni dwa razy (przed wylotem i po przyjeździe). Zwolnieni z testów są zaszczepieni i dzieci przed ukończeniem 12 roku życia, niezależnie od koloru kategorii, do której należy ich kraj wylotu.

Wszyscy turyści udający się na Cypr muszą natomiast wypełnić deklarację Cyprus Flight Pass, nie wcześniej jednak niż 48 godzin przed wylotem (dotąd obowiązywały 24 godziny).

Zanim Wyjedziesz
„Gladiatorzy” w Rzymie, żebracy w Berlinie - uwaga, to mogą być oszuści
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Zanim Wyjedziesz
Niemiecka Centrala Turystyki: Euro 2024 wzmocni wizerunek Niemiec
Zanim Wyjedziesz
Małopolska gościnna i smakowita
Zanim Wyjedziesz
Ranking miejsc na miesiąc miodowy. Najlepiej wypada egzotyczna wyspa
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Zanim Wyjedziesz
Zwiedzanie Barcelony zdrożało. Miasto zarobi na turystach 100 milionów euro