Brazylia, Argentyna, Boliwia, Chile, Paragwaj i Urugwaj zapowiadają wspólną promocję pod nową marką turystyczną, Visit South America. Powołały ją w czasie targów turystycznych Fitur w Madrycie - pisze portal Reise vor-9.

Motto inicjatywy brzmi „Jedno miejsce, kilka światów”. Jak czytamy w opisie na stronie internetowej, kraje te tworzą mozaikę krajobrazów od dzikich dżungli do górskich szczytów pokrytych śniegiem, pięknych wybrzeży i rwących rzek. Każdy z nich przedstawia inny ekosystem na kontynencie pełnym kontrastów i wyjątkowego piękna.

Czytaj więcej

W których krajach Europejczyk poczuje się jak milioner, a w których, jak biedak?

Pierwszym etapem było uruchomienie portalu, na którym można poznać różne trasy turystyki kulturowej, jakie przebiegają przez te kraje. Wśród nich znalazł się szlak jezuicki prowadzący przez Argentynę, Boliwię, Brazylię, Paragwaj i Urugwaj. Drugi to szlak Patagonii, łączący Argentynę i Chile, podróż nim jest okazją do zobaczenia niezwykłych krajobrazów, od pasm górskich po pola polodowcowe. Z kolei szlak Puna biegnie przez Argentynę, Boliwię i Chile, a szlak wina i Andów przez Argentynę, Chile i Urugwaj.

Ostatnia z zaprezentowanych tras wiedzie przez dżunglę i tereny podmokłe Argentyny, Brazylii i Paragwaju. Dzięki różnorodności biologicznej i niezwykłym krajobrazom zachwycą się nim miłośnicy przyrody i pięknych widoków – zapewniają kraje.