Przewozy lokalne będą stopniowo przywracane od 25 maja, a dalekobieżne od 29 maja – informuje w komunikacie operator dworca autobusowego Warszawa Zachodnia, firma przewozowa Polonus. Od 1 czerwca dworzec będzie działał pełną parą – otwarte zostaną kasy biletowe, informacja i centrum operacyjne.

Hala dworcowa będzie „regularnie i kompleksowo” dezynfekowana, nie zabraknie też dozowników z płynem do dezynfekcji rąk i plakatów przypominających o zasadach bezpieczeństwa i higieny. „Rygorystyczne procedury sanitarne” obowiązywać będą również w autobusach Polonusa, a ich wnętrza będą dezynfekowane za pomocą urządzeń do czyszczenia elektrostatycznego i ozonowania. Podróżni mogą już nocować w hostelu Zachodnim ze 168 miejscami noclegowymi.

CZYTAJ TEŻ: Polonus walczy z koronawirusem

– Od pewnego czasu otrzymywaliśmy od pasażerów i przewoźników prośby dotyczące przywrócenia naszych usług, dlatego przy zachowaniu wszystkich rygorystycznych procedur bezpieczeństwa postanowiliśmy stopniowo wznawiać nasze działalności – mówi prezes Polonusa Maciej Acedański, cytowany w komunikacie. – Dołożymy wszelkich starań, by wyjazdy podczas zbliżającego się sezonu wakacyjnego były komfortowe, ale przede wszystkim w pełni bezpieczne dla pasażerów – zapewnia.

Polonus obsługuje prawie 40 linii łączących główne miasta i ośrodki turystyczne w Polsce z Warszawą, jeździ także do Lwowa, Truskawca i Drohobycza na Ukrainie. W ubiegłym roku z jego usług skorzystało ponad 4,7 miliona pasażerów. Z kolei sam dworzec Warszawa Zachodnia obsłużył 3,3 miliona podróżnych.

ZOBACZ TAKŻE: Polonus: To był nasz rekordowy rok