Polonus i jego główny dworzec wznawiają działalność

Polonus wznawia przewozy dalekobieżne i lokalne z głównego warszawskiego dworca autobusowego i otwiera hostel Zachodni.

Publikacja: 20.05.2020 14:57

Polonus i jego główny dworzec wznawiają działalność

Foto: Fot. materiały prasowe

Przewozy lokalne będą stopniowo przywracane od 25 maja, a dalekobieżne od 29 maja – informuje w komunikacie operator dworca autobusowego Warszawa Zachodnia, firma przewozowa Polonus. Od 1 czerwca dworzec będzie działał pełną parą – otwarte zostaną kasy biletowe, informacja i centrum operacyjne.

Hala dworcowa będzie „regularnie i kompleksowo” dezynfekowana, nie zabraknie też dozowników z płynem do dezynfekcji rąk i plakatów przypominających o zasadach bezpieczeństwa i higieny. „Rygorystyczne procedury sanitarne” obowiązywać będą również w autobusach Polonusa, a ich wnętrza będą dezynfekowane za pomocą urządzeń do czyszczenia elektrostatycznego i ozonowania. Podróżni mogą już nocować w hostelu Zachodnim ze 168 miejscami noclegowymi.

CZYTAJ TEŻ: Polonus walczy z koronawirusem

– Od pewnego czasu otrzymywaliśmy od pasażerów i przewoźników prośby dotyczące przywrócenia naszych usług, dlatego przy zachowaniu wszystkich rygorystycznych procedur bezpieczeństwa postanowiliśmy stopniowo wznawiać nasze działalności – mówi prezes Polonusa Maciej Acedański, cytowany w komunikacie. – Dołożymy wszelkich starań, by wyjazdy podczas zbliżającego się sezonu wakacyjnego były komfortowe, ale przede wszystkim w pełni bezpieczne dla pasażerów – zapewnia.

Polonus obsługuje prawie 40 linii łączących główne miasta i ośrodki turystyczne w Polsce z Warszawą, jeździ także do Lwowa, Truskawca i Drohobycza na Ukrainie. W ubiegłym roku z jego usług skorzystało ponad 4,7 miliona pasażerów. Z kolei sam dworzec Warszawa Zachodnia obsłużył 3,3 miliona podróżnych.

Autobusy
Flix: Za nami najlepsze wyniki w historii. Niedługo autobusy na gaz
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Autobusy
FlixBus połączy Kraków z Oslo. W cenie biletu rejs promem
Autobusy
Z FlixBusem do Finlandii - pierwsze połączenie autokarowe
Autobusy
FlixBus: Pięć nowych krajów i 80 nowych miast w rozkładzie na wiosnę i lato
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Autobusy
Flix: Za nami najlepszy rok w historii firmy. Ten będzie jeszcze lepszy