Statuetki i vouchery ufundowane przez najlepsze hotele w emiracie trafiły do biur podróży i agentów turystycznych w trzech kategoriach: touroperator, multiagent i organizator imprez MICE. Nagrody dostały: Best Reisen, Exim Tours, TUI Polska, Wakacje.pl, Mazurkas Outgoing, Supertour, Bissole, Travel Concierge, Słoneczna Przygoda i Touch Point Incentive. 

Gala, podczas której wręczano nagrody odbyła się w Muzeum Geologicznym w Warszawie. Statuetki nagród konkursowych nawiązywały do wizytówki regionu - antylop oryks, które żyją na terenach pustynnych emiratu.

W 2019 roku, najlepszym dotychczas, jeśli chodzi o ruch turystów z Polski do Ras al-Chajmy, w emiracie wypoczywało około 20 tysięcy Polaków. Nie ma jeszcze danych podsumowujących rok 2022, ale jak mówi Paulina Kossakowska z warszawskiego Biura Promocji i Rozwoju Turystyki Ras al-Chajmy prawdopodobnie liczba turystów będzie zbliżona do tej sprzed pandemii.

- Emirat Ras al-Chajma to miejsce unikatowe pod względem przyrodniczym, bardzo mocno nastawione na promowanie swoich walorów naturalnych. Wsparcie ochrony oryksów jest częścią strategii emiratu, wspierającej ochronę przyrody poprzez przestrzeganie zasad zrównoważonego rozwoju. Biuro Promocji i Rozwoju Turystyki Ras al-Chajmy opiekuje się stadem oryksów także w warszawskim ZOO - wyjaśnia Kossakowska.