Anex Tour reaktywuje markę Neckermann. Turyści polecą do Turcji, Grecji, Egiptu

Neckermann Reisen był jedną z wiodących marek touroperatorskich koncernu Thomas Cook. Pod tą nazwą przez wiele lat działało także biuro podróży w Polsce. Nowy właściciel, turecki Anex Tour, reaktywował je w Niemczech, a teraz wchodzi na rynki brytyjski i skandynawski.

Publikacja: 24.07.2023 13:32

Anex Tour reaktywuje markę Neckermann. Turyści polecą do Turcji, Grecji, Egiptu

Foto: Getty Images via AFP, Bruce Bennett

Marka Neckermann Reisen została odkupiona przez Anex Tour Group od syndyka masy upadłości Grupy Thomas Cook, która zbankrutowała we wrześniu 2019 roku. W kwietniu ubiegłego roku firma uruchomiła w Niemczech ponownie działalność touroperatorską pod tą nazwą. W ofercie biura podróży znajdują się wycieczki zorganizowane do Hiszpanii, Grecji, Turcji i Egiptu.

Teraz biuro zapowiada rozszerzenie swojej działalności na Wielką Brytanię i Skandynawię, pisze hiszpański portal branży turystycznej Tourinews, który powołuje się na wywiad z szefem Grupy Anex w Niemczech Muratem Kizilsacem, przeprowadzony przez niemiecki portal branży turystycznej FVW.

Czytaj więcej

Ceny w biurach podróży ostro w górę. Turcja, Grecja i Bułgaria z nowymi rekordami

Właściwie w Wielkiej Brytanii firma już działa pod nazwą Neckermann Travel UK. Oferta jest nieco szersza niż w Niemczech – na stronie pojawiają się wyjazdy do Hiszpanii (do części lądowej, na Baleary i Wyspy Kanaryjskie), na wyspy greckie, Cypr, do Turcji, Portugalii, Egiptu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W przyszłym roku sprzedaż ma ruszyć także na rynku skandynawskim – tam działalność będzie prowadzona zarówno pod marką Neckermann jak i Anex.

Przed ogłoszeniem upadłości przez Thomasa Cooka Neckermann Reisen z powodzeniem działał na różnych rynkach, nie tylko w Niemczech, ale też w Holandii, Belgii, Polsce i na Węgrzech.

Po bankructwie w Holandii część domen internetowych przejął TUI, podobnie jak bazy klientów. W Belgii salony sprzedaży odkupił hiszpański Wamos, ale po wybuchu pandemii sprzedał je belgijskiemu funduszowi CIM Capital. Na Węgrzech marka działa jako Neckermann Utazás, a, jak można przeczytać na jej stronie internetowej, 13 czerwca 2022 roku zmienił się operator domeny, którym obecnie jest Parnter Kft. z siedzibą w Budapeszcie.

Biura Podróży
Zmarła Alina Dybaś-Grabowska, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Biura Podróży
Join UP!: Koniec ofert dedykowanych. 41 hoteli wraca do wszystkich agentów
Biura Podróży
TUI szuka ludzi do pracy. Ma tysiąc wakatów i propozycję pracy zdalnej
Biura Podróży
Anex: Kończymy z ofertami dedykowanymi. Każdy agent turystyczny tak samo ważny
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Biura Podróży
Prezes Wakacje.pl: Naszym drogowskazem potrzeby klientów i zdrowy rynek