Ruszyła budowa hotelu Baltic Wave w Kołobrzegu

Prawie 50-metrowy Baltic Wave ma być jednym z najwyższych budynków w Kołobrzegu. Pomieści 468 apartamentów, baseny, restauracje, centrum spa i konferencyjne. Budowa ma się zakończyć w 2021 roku.

Publikacja: 02.12.2019 13:57

Ruszyła budowa hotelu Baltic Wave w Kołobrzegu

Foto: Fot. materiały prasowe

Hotel Baltic Wave buduje się w kołobrzeskiej dzielnicy uzdrowiskowej między ulicami Kasprowicza, Kołłątaja i Kościuszki, 200 metrów od plaży, na działce o powierzchni prawie 6,8 tysiąca metrów kwadratowych – informuje w komunikacie inwestor – spółka Baltic Wave.

Hotel ma być jednym z najwyższych budynków w Kołobrzegu – będzie miał prawie 50 metrów wysokości i 14 kondygnacji. Jego całkowita powierzchnia wyniesie ponad 44 tysiące metrów kwadratowych, a użytkowa – prawie 41 tysięcy.

CZYTAJ TEŻ: Condohotele konkurencją dla hoteli

W obiekcie znajdzie się 468 apartamentów o powierzchni od 29 do 130 metrów kwadratowych, a także panoramiczny basen typu infinity, kryty kompleks basenowy, kręgielnia, strefa spa i wellness, centrum konferencyjne, bar, kawiarnia widokowa i restauracje. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Piotr Płaskowicki & Partnerzy Architekci. Zakończenie budowy planowane jest na koniec 2021 roku.

Apartamenty sprzedawane są w systemie condo. W przyszłości zarządzać nimi będzie profesjonalny operator, a ich właściciele będą mogli dostawać czynsz z wynajmu stałego bądź zmiennego, uzależnionego od obłożenia obiektu.

Inwestycje
Cancún i Riviera Maya będą miały 14 nowych hoteli
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Inwestycje
Barceló chce być największe w Tunezji
Inwestycje
Hotel Barceló stanie nad Wisłą
Inwestycje
Orbis otworzy dwa własne hotele pod marką Tribe
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Inwestycje
Accor otwiera pierwszy hotel w Albanii