Pozytywnie zakończyły się negocjacje w sprawie uruchomienia weekendowego połączenia Praga-Wrocław-Praga. Czeski przewoźnik Leo Express rozpoczął już sprzedaż biletów poprzez swoją stronę internetową i aplikację mobilną i w swoich kasach. Papierowe bilety będzie można kupić też w kasach Kolei Dolnośląskich. Za przejazd w klasie ekonomicznej, odpowiednik polskiej drugiej klasy, trzeba zapłacić od 17 złotych. W wyższych klasach, biznes i premium, ceny są znacznie wyższe. Ceny ustalane są dynamicznie, więc im więcej biletów sprzedano, tym są droższe. Pociąg będzie odjeżdżał z Wrocławia w każdą sobotę i niedzielę o godz. 5.58 rano, a z Pragi do Wrocławia o godz. 18.08. Czas przejazdu to około 4,5 godziny. Pierwszy kurs w sobotę 21 grudnia.

To już kolejna trasa, na której będą jeździć pociągi czeskiego przewoźnika. Obecnie pociągi Leo Express kursują między Krakowem i Pragą. Przewoźnik ma też już zezwolenie na kursy aż do granicy z Ukrainą (połączenie Praga-Medyka). Złożył również wniosek o dostęp do najpopularniejszej linii kolejowej w Polsce, czyli Kraków-Warszawa.

Tymczasem, jak informuje serwis Rynek Kolejowy, PKP Intercity wciąż ma problemy z otwarciem sprzedaży biletów na pociągi międzynarodowe uruchamiane po 15 grudnia, czyli od nowego rozkładu jazdy. Koleje czeski, České dráhy, bez problemu oferują bilety na połączenia wjeżdżające do Polski. Można je kupić również przez internet. Według PKP IC wynika to z trwających nadal ustaleń z zagranicznymi przewoźnikami.