Spółka zależna węgierskiego taniego przewoźnika Wizz Aira z siedzibą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ma wznowić loty ze swojej bazy w porcie lotniczym w Abu Zabi na lotnisko Wnukowo w Moskwie od 3 października. Loty będą się odbywać codziennie. Linia ogłosiła, że bilety w jedną stronę sprzedaje od około 100 dolarów.

Czytaj więcej

Wizz Air dodaje czwarty samolot w bazie na lotnisku w Krakowie

Dyrektora zarządzający przewoźnika, Michael Berlouis, w rozmowie z „Gulf News” 8 sierpnia powiedział, że linia lotnicza „poprzez poprawę łączności zarówno w regionie, jak i globalnie, zgodnie z krajowymi przepisami i polityką” wspiera branżę turystyczną ZEA.

Wizz Air zawiesił wszelką działalność w Rosji 27 lutego tego roku, po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę. Poinformował również, że wszystkie jego loty do i z Rosji pozostaną zawieszone przez cały sezon letni, do 30 października.

Jak przypomina agencja Reutera, inni przewoźnicy z Emiratów, w tym Emirates, kontynuowali obsługę Rosji po jej inwazji na Ukrainę.

Wizz Air Abu Dhabi jest spółką joint venture państwowego funduszu majątkowego ADQ z Abu Zabi z Wizz Airem. Jest zarejestrowany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a siedzibę ma w Abu Zabi.