Codzienne połączenie A380 zastąpi obecne połączenie realizowane między Dubajem a Perth boeingiem 777-300ER. Samolot z Dubaju wyruszy o 2.45, a do Perth dotrze o 17.20 tego samego dnia, lot powrotny wyruszy z Perth o 22.20, a do Dubaju dotrze o 5.25 następnego dnia.

Jak czytamy w komunikacie Emirates, te linie lotnicze odnotowały silny wzrost liczby rezerwacji pasażerskich do i z Australii, przy znacznym popycie we wszystkich kabinach, zwłaszcza po wprowadzeniu klasy ekonomicznej premium, która pierwszy raz pojawiła się 1 sierpnia w jednym z codziennych połączeń do Sydney.

Europejskie miasta stanowią 8 z 10 miejsc, do których latają obecnie Australijczycy. Na czele listy znajduje się Wielka Brytania, a następnie Włochy, Francja, Grecja i Irlandia, które tworzą pierwszą piątkę. Hiszpania, Liban, Niemcy, Holandia i Turcja uzupełniają pierwszą dziesiątkę.

Wielu pasażerów Emirates korzysta z podróży z międzylądowaniem, a wielu z nich korzysta z krótkiego postoju w Dubaju.

Jak podaje przewoźnik w komunikacie, od czasu inauguracyjnego lotu do Perth w sierpniu 2002 roku, przewiózł już prawie 6 milionów pasażerów między Perth a Dubajem, pokonując ponad 220 mln kilometrów w ramach ponad 24 tysięcy lotów.

Oprócz połączeń do Perth, A380 Emirates lata dwa razy dziennie z Dubaju do Melbourne i Sydney i raz do Brisbane.